Нацбанк не робитиме «небезпечного» друкування грошей: про що йдеться

Раніше друкування НБУ мільярдів гривень, щоб закрити дефіцит бюджету, спричинило величезні ризики

ФОТО: ілюстративне

Національний банк більше не вдаватиметься до «небезпечного» друкування грошей для грошового фінансування державних видатків додавши, що «відкритий конфлікт» з урядом з цього питання було вирішено. Про це розповів глава Нацбанку Андрій Пишний в інтерв’ю Financial Times.

За його словами, друкування НБУ мільярдів гривень, щоб закрити дефіцит бюджету, спричинило величезні ризики для макрофінансової стабільності країни.

«Це був швидкий засіб, але дуже небезпечний», - сказав Пишний.

Зазначається, що міністерство фінансів не бажало виходити на внутрішні ринки облігацій або збільшувати доходи. 

Відтоді воно змінило курс, проклавши шлях до отримання кредиту в розмірі 15,6 млрд доларів, про який МВФ і Київ домовилися минулого тижня, але який все ще потребує схвалення виконавчої ради фонду.

«У свій перший день на посаді він взявся налагоджувати відносини з урядом, зустрічаючись з міністром фінансів Сергієм Марченком »до пізньої ночі«. Вони уклали угоду, згідно з якою центральний банк скоригував свої вимоги до банківських резервів, а міністерство запропонувало кредиторам більш привабливі умови», – йдеться в повідомленні.

Пишний підкреслив, що метою НБУ є поглинання надлишкової ліквідності за допомогою жорсткіших резервних вимог і поступове повернення до плаваючого обмінного курсу.

Глава НБУ додав, що угода з МВФ допоможе «гарантувати, що коаліція донорів візьме на себе зобов'язання надати допомогу в розмірі близько $40 млрд» цього року.

Читайте також: Нацбанк здивував вимогами до кухаря, якого шукають у штат.

Він сказав, що НБУ наступного місяця перегляне свій прогноз зростання ВВП у 2023 році до 0,3% після 30-відсоткового падіння за минулий рік, що відображає вплив російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України взимку.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк