Начальник університету оборони просить елітне авто Audi «для завдань» (ФОТО)

Генштаб вже спростував цю інформацію

Начальник Національного університету оборони, генерал-полковник Михайло Коваль звернувся до ТОВ «Порше Україна» з запитом передати на потреби ЗСУ дорожезний легковик AUDI A8 Long за 150 тис. дол. Про це пише 24 канал.

 У зверненні Михайло Коваль посилається на ЗУ «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» і  пояснює, що Національний університет оборони України «веде постійну роботу із закордонними делегаціями країн-партнерів щодо прискорення нашої перемоги». Тому «на користь ЗСУ» хоче авто представницького класу. 

При цьому, сам універистет підпорядковується Міноборони, а військова частина, для якої начальник просить автомобіль, за даними аналітичної системи YouControl, базується у Львові та належить до структури Національної гвардії. Водночас, згідно з наказом Міноборони, за документами в/ч А2250 підпорядковується МОУ.

За даними джерел 24 Каналу, автомобіль Audi, на який звернув увагу Михайло Коваль, був викрадений під час першого місяця повномасштабної війни. Пізніше її знайшли й зараз вона базується біля Києва й згодом має бути повернена власнику.

За інформацією сайтів продажу автомобілів, ціна на Audi A8 Long стартує від понад 87 тисяч доларів США [понад 3 млн грн за актуальним курсом НБУ]. Однак ціна залежить від об'єму двигуна та інших характеристик автомобіля.

Оновлено:

У Генеральному штабі ЗСУ офіційно прокоментували та спростували цю інформацію.

«Інформуємо вас, що цей лист є підробкою.  Допоки певні особи намагаються витрачати свої зусилля не на консолідацію суспільства, а на дискредитацію діяльності провідного навчального закладу держави, який готує еліту українського офіцерського корпусу, ворог радіє з того, що хтось знаходить чергову зраду там, де гартується Перемога!», - йдеться у повідомленні.

Довідково:

Зазначимо, 5 березня 2014 року, під час вторгнення росії в Крим, Михайло Коваль був викрадений біля військової частини під Ялтою. Після успішних переговорів його звільнили. З 25 березня до 3 липня 2014 року виконував обовʼязки міністра оборони. Також він був першим заступником секретаря РНБО з 2015 до 2021 року. Із 16 серпня 2022 року він очолює Національний університет оборони України. Він має низку нагород за військові заслуги.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також