Начальника ТЦК та СП на Львівщині покарав суд: мобілізував заброньованого працівника

Яке покарання отримав

Радехівський районний суд Львівщини розглянув адміністративну справу щодо начальника місцевого ТЦК Василя Фери, який мобілізував на військову службу заброньованого працівника Молочної компанії «Галичина». Про це з посиланням на судові вироки пише Zaxid.net

Працівника ТЦК, полковника визнали винним у перевищенні повноважень та покарали штрафом у розмірі 17 тисяч гривень.

Наприкінці січня, як йдеться у матеріалах справи, працівник Молочної компанії «Галичина» самостійно прибув у районний ТЦК та СП для уточнення військово-облікових даних, при цьому надав посадовцям військкомату витяг з наказу Мінекономіки про бронювання.

Однак, за даними державного реєстру призовників згаданий чоловік виявився у розшуку. Цього ж дня чоловіка скерували для проходження ВЛК, яка визнала його придатним до військової служби. За два дні йому виписали повістку, від якої він відмовився.

Не зважаючи на це, начальник ТЦК та СП, полковник Василь Фера включив згаданого військовозобов’язаного до наказу про призов за мобілізацією.

Під час перевірки факту бронювання Військова служба правопорядку скерувала запит до ТОВ «Молочна компанія «Галичина» та отримала підтвердження, що згаданий працівник включений до списку заброньованих та відповідно до наказу Мінекономіки мав відстрочку від проходження військової служби на півроку – з серпня до середини лютого 2024 року.

Що вирішив суд

Суд з’ясував, що начальник ТЦК та СП, прийнявши рішення про призов заброньованого працівника, вчинив перевищення влади чи службових повноважень в умовах військового стану (ч. 2 ст. 172-14 КУпАП).

У суді Василь Фера свою вину у вчиненому правопорушенні визнав частково.

Судовий вирок винесла суддя Ольга Куцик-Трускавецька. Суддя визнала начальника ТЦК винуватим у вчиненні військового адміністративного правопорушення і призначила йому штраф у розмірі 17 тис. грн.

Читайте також: Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію

Однак на постанову суду ще може бути подана апеляція.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена