Начальнику ДПС Львівщини і його заступнику, повідомили про підозру у зловживанні владою (ФОТО)

Проведено обшуки за місцями проживання та роботи

Фото: ОГПУ

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито та повідомлено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем трьох податківців Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України).

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора України, за даними слідства, начальник податкової служби за попередньою змовою зі своїм заступником та головним державним інспектором в умовах дії воєнного стану неправомірно відшкодували з державного бюджету податок на додану вартість на загальну суму 40 млн грн в інтересах суб’єкта господарювання.

Представники фіскального органу, порушивши чинні нормативи, діяли всупереч своїм попереднім висновкам щодо неможливості бюджетного відшкодування у цьому випадку.

Правоохоронцями проведено санкціоновані обшуки за місцями проживання та роботи підозрюваних.

Підставою для повідомлення посадовцям податкової служби про підозру стали виключно зібрані під час розслідування докази, а не відомчий контроль з боку керівництва ДПС України. Наразі досліджуються інші факти можливої неправомірної діяльності посадових осіб Головного управління Державної податкової служби у Львівській області.

Як повідомляє Управління СБУ у Львівській області, посадовці організували незаконне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) місцевим підприємствам. Це мало дозволити їм «вивести» з державного бюджету понад 40 млн грн.

До протиправної діяльності чиновники залучили афілійовані комерційні структури, які займаються імпортом товарів широкого вжитку та їх продажем.

Комерсанти продавали оптові партії іноземної продукції за готівку, але у податковій звітності прописували, що їм не вдалося продати товар, і він нібито зберігається на складах.

Потім ці підприємці формували заявку на бюджетне відшкодування ПДВ. Підставою вказували те, що вони сплатили вказаний податок при імпорті, але нібито не змогли продати ці товари, тож за законом претендують на відшкодування.

Під час перевірки відповідних документів податківці «заплющували очі» на відсутність товару та навіть складів, де нібито зберігалася продукція.

Після надходження бюджетних грошей на рахунки підприємств їх представники виводили кошти у тінь і конвертували у готівку через підконтрольні фірми.

Трьом високопосадовцям регіонального управління Державної податкової служби повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою, або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

Як повідомлялося, керівника податкової Львівщини відсторонено від посади.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий