Надзвичайна ситуація: «Львіввугілля» затоплює через знеструмлення

safe_image
safe_image

Шахти ДП «Львіввугілля» затоплює через знеструмлення, яке сталося цієї ночі. Про це повідомляє голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, у себе на сторінці в «Facebook», який зазначає, що це надзвичайна ситуація.

За його словами, цієї ночі, через борги за електроенергію, шість шахт знеструмили. Без електрики були підйоми, водовідливи та вентилятори головного провітрювання.

«На всіх 6 шахтах втрачено контроль за рудничною атмосферою, йде затоплення. Відключення шахт ДП «Львіввугілля» від електроенергії відбулося через заздалегідь невиконувані вимоги з боку «постачальника останньої надії» районної електромережі — сплатити НАПЕРЕД 22 млн грн за електроенергію періоду грудня 2019 – січня 2020 року», — повідомляє він.

Зрозуміло, шахтарі не в змозі виконати подібні вимоги через відсутність коштів, накопичені перед ними борги не тільки з зарплати, а й за відвантажене вугілля. Тільки ПАО Центренерго заборгувало гірникам «Львіввугілля» 92 млн грн, не сплативши ані копійки за вугілля, відвантажене в жовтні, листопаді, грудні.

«Такого не було в історії енергетичної та вугільної галузей! Що це, якщо не цілеспрямоване знищення вуглевидобувних підприємств України? І це в той час, коли в інтересах діячів від бізнесу, за підтримки голови енергетичного комітету ВР Андрія Геруса та сприяння міністра енергетики Олексія Оржеля, інших представників органів влади, продовжується постачання й закупівля електроенергії, вугілля з країни-агресора Росії. Зі свого боку НПГУ звертається з телеграмами до президента, прем’єр-міністра про необхідність вжити термінових заходів для реагування на надзвичайну, штучно створену висшими чиновниками ситуацію», — пише Михайло Волинець.