Наєв назвав фактори, які запобігли планам росіянам захопити Київ «за три дні»

Зокрема, допомогли NLAW, JAVELIN, STINGER, STARSTREAK, PIORUN

ФОТО: ілюстративне (Командування Об'єднаних Сил ЗС України)

Командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів, які фактори запобігли планам окупантів захопити Київ «за три дні» у лютому 2022-го. Він наголосив, що у перший місяць повномасштабного вторгнення росії важливу роль відіграли надане країнами-партнерами озброєння.

За його словами, Командування Об'єднаних сил напередодні та на початку повномасштабного вторгнення:

 встановило дату та час можливого вторгнення на територію України, що сприяло своєчасному приведенню Сил оборони України в готовність до відбиття агресії;

завдяки цим заходам вдалося мінімізувати втрати;

було здійснено оперативне розгортання Сил оборони;

було зупинено просування противника на Одесу. Завдяки цим діям Україна зберегла вихід до Чорного моря, а ворогові не вдалося окупувати більшу частину Миколаївської та Одеської областей;

не було допущено оточення угруповання Об’єднаних сил на Сході;

За словами генерала, у перший місяць повномасштабного вторгнення російської федерації важливу роль відіграли надані країнами-партнерами протитанкові ракетні комплекси NLAW, JAVELIN та переносні зенітно-ракетні комплекси STINGER, STARSTREAK, PIORUN.

Військовослужбовці мобільних протитанкових вогневих груп із засідок знищували колони бронетехніки противника та порушували логістичне забезпечення його підрозділів. Мобільні групи ППО, озброєні переносними зенітно-ракетними комплексами, нищили літаки та ударні гелікоптери, знищували десант противника в повітрі.

Читайте також: на росії погрожують ударом по польському аеродрому

«Утворені нами мобільні вогневі групи оснащено сучасним озброєнням та навчено вражати цілі на максимально допустимій відстані. Під керівництвом наших фахівців побудовано довготривалу лінію оборони», – зазначив Наєв.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також