Наміснику Банченського монастиря митрополиту Лонгину оголошено підозру

Зневажливо висловлювався щодо Православної Церкви України

Фото: ілюстративне

Намісника Банченського монастиря митрополита Лонгина (в миру Михайло Жар) сьогодні, 22 травня, викликали на допит. Згодом СБУ повідомили йому підозру за розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Про допит розповів сам Лонгин на своєму Ютуб-каналі.

Повістку на допит до поліції Лонгин отримав 19 травня. З'явитися має 22 травня. У зверненні на відео він сказав, що влада їх не почула і припустив, що, можливо, востаннє вдягає свої нагороди. 

У пресслужбі поліції Чернівецької області  уточнили, що в рамках розслідування кримінального провадження проводяться всі необхідні слідчо-прцесуальні дії. 

Згодом на Фейсбук-сторінці СБУ у Львівській області повідомили, що настоятелю оголосили підозру за те, що він під час літургій зневажливо висловлювався щодо Православної Церкви України, називаючи її «церквою антихриста» і «сатанинською».

«Тим самим він ображав релігійні почуття вірян і провокував загострення внутрішньої обстановки в регіоні. Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинної діяльності клірика», – зауважують у дописі. 

Відзначимо, що Лонгину оголосили підозру за ч.1 ст. 161 Кримінального кодексу України. Мова йде про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. 

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. 

Додамо, наприкінці минулого року, в листопаді на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП Служба безпеки провела обшуки, де були виявлені документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Тоді за даними спецслужби, представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ситуації на фронті.

Вознесенський Банченський чоловічий монастир УПЦ (МП) — діючий чоловічий монастир УПЦ московського патріархату. Розташований у селі Молниця Герцаївського району Чернівецької області.

Ним власне і керує скандальний митрополит Лонгин. У 2005 році він самовільно викопав тіло рідного брата на кладовищі й перепоховав на території свого монастиря. Дружина і діти покійного домагалися в міліції та прокуратурі повернути тіло. У 2004 році Жар публічно агітував за Віктора Януковича, але після виборів покаявся перед новою владою і у 2008 році отримав звання Героя України. Своїм другом цього діяча називав регіонал Юрій Бойко. 

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також