Нардеп назвав термін другого читання оновленого законопроєкту про мобілізацію

Коли буде розгляд

Народний депутат від «Слуги народу» Олександр Федієнко, який є членом парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, заявив, що додаткова мобілізація і будь-яке розширення чисельності ЗСУ призведе до навантаження на економіку України. Про це Олександр Федієнко розповів у коментарі Суспільному.

Окрім того нардеп повідомив, що на його думку, технічно друге читання оновлений законопроєкт про мобілізацію не пройде раніше березня.

На його думку це негативно відобразиться на економіці держави.

"Це ж все економіка, де ж стільки грошей набрати, враховуючи, що економіка не працює, субвенція від європейських партнерів може витрачатися суто на економіку, а не на військових. Я не головнокомандувач, але я б тут застосував у першу чергу внутрішній аудит з розумінням. Можливо когось треба вже демобілізувати, зменшити економічне навантаження, когось із західного рубежу перевести на східний. Як казав президент Зеленський 500 тисяч військових нам не треба, але поступово набирати до лав ЗСУ 30-50-100 тисяч", — сказав нардеп.

Окрім цього Федієнко вважає, що ТЦК повинні переформуватись з «каральної служби в рекрутингову історію».

«Ми повинні вибудовувати механізм рекрутингу. Люди, які йдуть служити в армію, повинні бути мотивовані, а не так, що їх силою туди запхали, а вони звідти самовільно тікають, а державні кошти при цьому на них витрачаються. Тому будемо дивитись, будемо аналізувати», — сказав Федієнко.

Додамо, що 30 січня 2024 року Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у Міноборони вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

Читайте також: Вікторія Нуланд: США вже спрямували українським військовим бомби GLSDB

Оновлений законопроєкт про мобілізацію передбачає арешт банківських рахунків українців, які не з’являться до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у чітко визначений час.varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також