Нардеп розповів, чому росте вартість пального і чи припиниться здорожчання

Також він зауважив, що існує глобальне здорожчання нафти на світових ринках

ФОТО: ілюстративне

Член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко пояснив в ефірі національного телемарафону головну причину здорожчання вартості пального в Україні.

 "Найперша причина – це те, що в нас змінилася логістика. Те, що раніше заходило, наприклад, залізницею до початку війни, на сьогодні заходить автотранспортом. Тобто більша частина палива, яке ми завозимо, як бензин і автогаз, і дизельне пальне – це саме автомобільний транспорт”, - пояснив народний депутат.

За його словами, лише закупівельні ціни у країнах, з яких імпортують пальне (Румунія, Болгарія, країни Балтії і Польща), вартість розмитнення і акцизів в Україні дають у сукупності 44-45 гривень за літр пального станом на минулий тиждень. До того, зауважив Усенко, треба додати затрати на логістику, заробітну плату водія тощо. 

Також він зауважив, що існує глобальне здорожчання нафти на світових ринках. 

Читайте також: раніше фахівець розповів, чи буде шалене зростання валюти

“Якихось песимістичних прогнозів я б не робив, що нафта буде летіти вверх в ціні. Будемо сподіватися, що, наприклад, та сама Саудівська Аравія збільшить видобуток і та угода, яка мала бути між країнами-учасниками ОПЕК відбудеться, вони збільшать видобуток і навпаки ціна на нафту буде зменшуватися", - оптимістично резюмував експерт.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також