Наркотичні лікарські засоби в аптеках відпускатимуть за е-рецептом
Посилять контроль за відпустком з листопада
В Україні посилять контроль за відпуском з аптек ліків, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини. Такі препарати продаватимуть за електронним рецептом вже з листопада.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Окремо передбачається перехідний період для медичних закладів. Зокрема, лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. А в разі відсутності підключення до ЕСОЗ — за паперовими з використанням спеціальних рецептурних бланків форми № 3.
Втім для відпуску таких препаратів за е-рецептом аптеки мають зареєструватися в ЕСОЗ. Із випискою е-рецепта пацієнту надходитиме смс із номером рецепта та унікальним кодом погашення, які потрібно повідомити фармацевту в лікарні.
Таким чином, з листопада в Україні запрацює другий етап впровадження електронного рецепта на відпуск рецептурних препаратів. Наступний крок — впровадження електронного рецепта на всі рецептурні препарати. Таке нововведення очікується вже у 2023 році.
Нагадаємо, продаж антибіотиків за е-рецептом — це був перший етап встановлення контролю за відпуском рецептурних лікарських засобів. Другий етап передбачає поширення електронного рецепта на наркотичні ліки. На третьому завершальному етапі отримати чи придбати рецептурний препарат в аптеці можна бути винятково за е-рецептом.
varta1.com.ua: Новини
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
- Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
- У Краматорську затримали командира військової частини, який закупив неіснуючих дронів на 47 млн грн
- Зеленський заявив про високу ймовірність завершення війни найближчим часом
- Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів
Найчитаніше
- СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
- Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
- У Краматорську затримали командира військової частини, який закупив неіснуючих дронів на 47 млн грн
- Синоптики уточнили, як довго в Україні будуть сильні морози
- Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів
Коментарі