Насильницька мобілізація: на Луганщині окупанти роздають повістки на ринках та у магазинах (відео)

В окупованих містах Луганської області росіяни активізували насильницьку мобілізацію

Фото: інформативне

В окупованих містах Луганської області росіяни активізували насильницьку мобілізацію, залучаючи до цього керівників відділів кадрів підприємств та вчителів.

Про це у «Telegram» написав голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Полювання на чоловіків призовного віку на окупованій у 2014 році території Луганщини триває вже кілька місяців. Спочатку тим, в кого були гроші, вдавалося відкупитися від вірної смерті. Потім за ними ж приходили, але вже із «ФСБ». Згодом почали зникати чоловіки у захоплених нещодавно містах та селах», — зазначив очільник ОВА.

За його словами, повістки роздають у місцях скупчення людей, зокрема на ринках та в магазинах, а також під час громадських робіт із розбирання завалів.

Гайдай зауважив, що до мобілізації окупанти залучають «усіх, кого можна». Зокрема, у Ровеньках повістки змушують носити вчителів, відкликаючи їх із відпустки. «Навіть зафіксований випадок нападу на вчительку після її намагання вручити «листок щастя»», — зазначив очільник ОВА.

За його даними, у Брянці, «мера» якої «перекинули» керувати Сєвєродонецьком, за тиждень мобілізували близько 300 осіб — людей розшукували на вулицях, зупинках, громадському транспорті. Аналогічна ситуація й у Кадіївці.

Водночас, в окупованому Луганську проводять бесіди із керівниками відділів кадрів підприємств, вимагають списки робітників чоловічої статі, зобов’язали для початку призвати по 10 осіб, зазначив Гайдай.

Читайте також