Наступного місяця у Львівській громаді проведуть профілактику сказу
Для імунізації диких тварин від сказу використовують пероральну вакцинацію

У вересні на території Львівської громади розпочинають осінню імунізацію диких тварин проти сказу. На території мисливських угідь, які частково розташовані на території Львівської громади, розкладають спеціальні вакцини-приманки.
Пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проводять щороку весною та восени. Вакцини-приманки розташовують на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських та мисливських угіддях тощо.
В Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області зазначають, що цьогоріч заходи з імунізації диких м’ясоїдних тварин від сказу проведуть у вересні на території Львівської громади та області.
«Для імунізації використають вакцину «Орісвак» вітчизняного виробника ТОВ «УКРВЕТПРОМПОСТАЧ». Вакцинацію проведуть на площі 56 км2 Львівської громади, а в області – 12,194 тис. км2. Відповідно до розробленої схеми на кожен квадратний кілометр розмістять 25 доз вакцин. Загалом на Львівщині буде розповсюджено 304 850 доз вакцини.
Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в громаді», – певнять в управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області.
Фахівці зазначають, що вакцина-приманка безпечна як для свійських і домашніх тварин, так і для людей. Зовні вона має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна, а всередині є желеподібна капсула з антигеном вірусу сказу.
Після поїдання вакцини, через 21 день, у тварин формується імунітет від сказу, який зберігається щонайменше 1 рік. Вакцини не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус зі слиною, безпечні для природного середовища та стабільні в польових умовах.
Держпродспоживслужба просить мешканців з розумінням поставитись до заходів з вакцинації диких тварин. А якщо ви знайшли брикет з вакциною, не беріть його до рук, не руйнуйте та не переносьте на інше місце, а залиште для тварин.
Нагадаємо, в травні 2024 року на території Львівської міської територіальної громади провели весняну кампанію імунізації диких тварин.
varta1.com.ua: Новини

Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу

На Закарпатті вирок отримав чоловік, який підпалював авто військових
Чоловік зумисно перешкоджав діяльності ЗСУ на Закарпатті, підпалюючи авто

Обмежено придатним не загрожує розшук, якщо вони не отримають повістку на ВЛК і не пройдуть її до 5 лютого
У законодавстві про військовий обов’язок і військову службу більше немає визначення «обмежено придатний»
Найкоментованіше
- Наталія Шаховська зі значним відривом лідирує у першому турі виборів ректора Політехніки
- Після теракту в Івано-Франківську хлопець, який втратив ноги, прийшов до тями
- У Львові сталася масштабна ДТП (ФОТО)
- На Тернопільщині знайшли мертвим 30-річного чоловіка, якого, як повідомили в поліцію його рідні, забрали з вулиці працівники ТЦК
- Українських дівчат треба зі школи готувати до захисту Батьківщини – радниця з гендерних питань ЗСУ
Найчитаніше
- Пошуки трирічного хлопчика, якого всю ніч шукали сотні людей, увінчалися успіхом: дитину знайшли біля річки (ФОТО)
- У львівській лікарні у реанімації перебуває 17-річний юнак з важким захворюванням
- На Донеччині 10 березня загинув 26-річний захисник з Львівщини Петро Кіх
- У Чорткові так затопило будинок, з якого власники могли виїхати за кордон, що вода лилася через вікна (ФОТО)
- На війні загинув Герой зі Львівщини Василь Маркевич
Коментарі