Наступної зими новою мутацією коронавірусу заразяться ще більше людей, — вірусолог

COVID-19 согодні часто порівнюють із грипом. Як і грип, він теж може мутувати. До посилених заходів безпеки від нього вдаються тому, що коронавірус ще новий і не поширений.

Про це в інтерв’ю «ТСН» розповів вірусолог компанії «Novavax» Грегорі Гленн, який саме займається розробленням вакцини від SARS-CoV-2.

На думку вірусолога Грегорі Гленна, коронаірус стане поширеним, як і грип.

«Зараз він розлетиться світом, наступної зими буде ще більше випадків зараження в Північній півкулі. Але в людей до цього часу напрацюється імунітет. Ось в Штатах, скажімо, зараз 50 тисяч хворих на населення 350 мільйонів людей. Це означає, 349 мільйонів 950 тисяч ще не зіткнулися з цією хворобою. Я не беруся нічого передбачати, але ми готуємося до найгіршого варіанта», — зазначив він.

Вірусолог також сказав, що населення зараз має нульовий імунітет.

«Згадайте, скільки ми живемо з грипом. Але навіть грип постійно мутує. Тож ми розробляємо вакцину проти одного сезонного грипу, а наступного року в нас уже інший. Наша технологія дозволяє взяти весь поверхневий білок вірусу. Уявіть себе в Токіо в метро — там всі дуже щільно напаковані й що ви можете бачити, коли ви в вагоні? Тільки голови. Ось, що бачить наша імунна система. Ось, що мутує. Голови і їхня кількість змінюються. Але наша технологія показує імунній системі не набитий вагон, а вагон з п’ятьма пасажирами. Так імунна система бачить голову, колір галстуку, які брюки, туфлі. Це ті речі, які ми називаємо консервативними, вони не змінюються від сезону в сезон, адже вірусу теж потрібні стабільні частини для того, аби функціонувати. І ось ми демонструємо імунній системі ці частинки — в природі вона такого побачити не зможе. Ось, що ми називаємо універсальною вакциною від грипу, — розповідає Грегорі Гленні. — Ви робите вакцину сьогодні і через п’ять років користуєтесь однією і тією ж вакциною. Це може бути важливо і для коронавірусу — адже він теж розвивається, його шиповидний білок розвивається. Тож, якщо зараз хтось підхоплює вірус грипу, він насправді підхоплює кілька сотень дрібних вірусів, бо він постійно мутує. Те ж саме може бути дійсним і для коронавірусу. Саме тому ми пропонуємо загальний підхід — виділити незмінні частини і орієнтуватися на них».

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також