Нацбанк визнає складнощі з наявністю готівкового долара, проте просить не панікувати
У Національному банку визнають «певні складності з наявністю готівкового долара» впродовж останніх днів, проте твердять, що контролюють ситуацію. Поки що там не збираються запроваджувати якісь обмеження на ринку. Про це інформує «BBC Україна».
«НБУ не розглядає запровадження якихось обмежень, — заявив заступник голови НБУ Олег Чурій під час дистанційного брифінгу, додавши, що такий крок »матиме негативний ефект".
Від початку року НБУ витратив на підтримку гривні близько 1 млрд доларів. Але лише за минулий тиждень населення придбало 300 млн доларів, нерезиденти — 8 млн доларів, а загальний попит на валюту перевищив 2 млрд доларів.
«Більшу частину валюти купили українські компанії, які купували цю валюту для оплати за імпортними контрактами, а також для платежів за борговими зобов’язаннями», — заявив Олег Чурій.
Нині, за словами представників Нацбанку, усі заявки на купівлю валюти задовольняються. Що ж до дефіциту готівкових доларів, то тут, як твердять в НБУ, проблеми виникли через траспортні обмеження останніх днів, пов’язані із поширенням коронавірусу.
В НБУ очікують покращення ситуації найближчим часом із налагодженням альтернативних шляхів доставки, — «рейси будуть найближчим часом» і це дозволить «задовольнити попит на готівкові долари».
Загалом, радять в НБУ, треба не панікувати і максимально переходити на безготівкові форми розрахунків.
«Єдине, про що ми говоримо як обмеження — відвідування (банківських) відділень. Це задля збереження вашого здоров'я», — заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.
Вона також повідомила, що НАцбанк веде переговори із комерційними банками щодо зниження тарифів на безготівкові операції населення.
Разом із тим, у вівторок НБУ знизив офіційний курс одразу на 53 копійки — до 27,06 грн за долар.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
1
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Зеленський привітав українців зі святами та озвучив "побажання" путіну
- росія відхилила україснький мирний план з 20 пунктів, - Bloomberg
- Українцям з 2026 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 33 роки офіційного стажу
Найчитаніше
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
- У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
- Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
- Мобілізацію та воєнний стан в Україні можуть скасувати - Зеленський
Коментарі