Навчання може продовжуватись влітку: у Міністерстві освіти і науки роз’яснили коли буде останній дзвоник

Кожен навчальний заклад спирається на конкретні обставини

Ілюстрація: vsn.ua

Школи можуть продовжити звичайний освітній процес влітку, а також проводити додаткові заняття, консультації, екскурсії і інші заходи. Водночас для визначення дати завершення освітнього процесу та форм його організації влітку чи в зимовий і інший періоди, кожен навчальний заклад спирається на конкретні обставини, про це повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на  Міністерство освіти і науки України.

“Педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на психічний стан та інтелектуальний розвиток учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання”, – зазначає у роз'ясненні МОН.

Коли має завершитись навчальний рік?

Аналізуючи норми чинного законодавства, МОН вказує, що конкретної дати завершення навчання та визначення тривалості і кількості канікул не визначено нормативними документами.

“Заклад освіти самостійно визначає тривалість навчального року (тобто дату завершення занять), спираючись на встановлені урядом дати його закінчення. Також школа визначає дати канікул, необхідність і день проведення свята останнього дзвоника тощо”, – вказано у тексті повідомлення.

Канікули мають бути не меншими, ніж 30 днів

Разом з тим у міністерстві наголошують, що тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року не може становити менш як 30 календарних днів.

В МОН нагадують, що звичайна практика говорить про тривалість навчального року до кінця червня та нагадує, що структуру й тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними визначає педагогічна рада кожного закладу.

Читайте також: у Кабміні назвали дату закінчення навчального року в Україні.

В Україні 1 вересня розпочався новий навчальний рік. Залежно від безпекової ситуації у регіоні, навчання у школах проводять очно або в онлайн. У деяких школах зараз тривають осінні канікули. В Україні навчальний рік імовірно триватиме довше, ніж звичайно – до 28 червня 2024 року. Цей час передбачили для надолуження освітніх втрат.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також