Найбільші друзі України: «Forbes» опублікував рейтинг дружніх країн
Дякуємо!
«Forbes» проаналізував дії кожної країни з 24 лютого та на основі 11 критеріїв визначив список найбільш дружніх для України держав.
У рейтингу враховано голосування на Генасамблеї ООН за виведення російських військ, запровадження санкцій проти Росії та закриття для неї повітряного простору, визнання Геноциду Росії/СРСР проти України, висилання російських дипломатів, включення Росією до списку ворожих країн, участь у конференції на підтримку України на базі Рамштайн, обсяг допомоги Україні за оцінкою Kiel Institute у грошовому вираженні та як частина від ВВП, а також візити вищих посадових осіб до України з 24 лютого до 30 травня. У рейтингу враховано опір окремих країн запровадження санкцій проти Росії.
Максимальна кількість балів — 100. Країни, які отримали понад 40 балів, можна вважати дружніми (таких — 40).
Польща — 97 балів
Потік біженців до Польщі 6 та 7 березня перевищував 140 000 на добу, а загалом країна прийняла 3,5 млн українців. Формальності при перетині кордону були максимально спрощені. За оцінкою ООН, до грудня 2022 року 4,3 млн українців поїдуть до Польщі, з них 2,6 млн знайдуть притулок у цій країні. Країна надала допомоги більш як на $3 млрд, зокрема 200 танків Т-72.
США — 96 балів
США надає Україні найбільшу фінансову та військову підтримку. Ще у березні президент США Джо Байден підписав закон про пакет допомоги на $13,6 млрд. 28 квітня Конгрес США схвалив ленд-ліз для України у новому пакеті допомоги загальним обсягом $40 млрд. На американській військовій базі у німецькому Рамштайні відбулася історична зустріч, яка сформувала нову коаліцію на підтримку України.
Естонія — 95 балів
Естонія — світовий лідер із питомої допомоги Україні. Кожен громадянин країни витратив на це $200 лише державних коштів. На мітинг перед російським посольством 26 лютого прийшло 2 % населення країни.
Латвія — 94 бали
Латвія віддала на озброєння України третину оборонного бюджету (на 13 квітня). Частина допомоги надходила до війни. Один із літаків, який привіз із Латвії зенітно-ракетні комплекси, боєприпаси та інші неназвані вантажі, приземлився в Україні ввечері 23 лютого.
Великобританія — 88 балів
У разі застосування зброї масової зброї Великобританія залишає за собою право самостійно, не консультуючись з іншими країнами НАТО, завдати удару у відповідь, заявив прем’єр-міністр Борис Джонсон. Також Джонсон – автор ідеї створити новий політичний, економічний та військовий союз, який міг би стати альтернативою ЄС.
Канада — 88 балів
Канада стала першою країною, яка спрямувала гроші — 1 млрд канадських доларів ($790 млн) у створений МВФ Фонд підтримки. Країна традиційно підтримує Україну завдяки потужній діаспорі, яка представлена в різних сферах. Зокрема, посаду віце-прем’єра та міністра фінансів обіймає Христя Фріланд. Країна також надала Україні 20 тисяч снарядів для гаубиць.
Литва — 88 балів
Литва — традиційний партнер України у Європейському Союзі. Офіційною допомогою країна не обмежується. Наприкінці травня приватна ініціатива місцевого телеканалу дозволила зібрати $5 млн на покупку безпілотника «Bayraktar» лише за кілька днів.
Словаччина — 82 бали
Невелика Словаччина відіграє помітну роль у військовій допомозі в Україні. 8 квітня прем’єр-міністр Едуард Гегер повідомив про надання Україні зенітної системи ППО С-300ПМУ, яка перебувала на озброєнні країни. На початку березня ЗСУ повідомили про надання західними партнерами 70 бойових літаків Україні, з яких 12 винищувачів МІГ-29 мали надійти від Словаччини.
Чехія — 81 бал
Президент Чехії Мілош Земан вважався проросійським політиком до 24 лютого. Цього дня він звернувся до громадян країни у відеозверненні, у якому жорстко засудив російську агресію. Земан визнав свої помилки, зазначивши, що безумців, які вчинили злочин проти міжнародного світу, треба ізолювати. Чехія безкоштовно передала Україні танки Т-72 та БМП-1, що ремонтує пошкоджену українську військову техніку.
Португалія — 78 балів
Ще до 2022 року українці входили до п’ятірки найбільших діаспор Португалії. На початку травня місцева поліція провела обшуки в Лісабонському центрі для українських біженців, підозрюючи двох проросійських працівників у зборі та нецільовому використанні інформації про українців.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі