Назавжди 41: Львівщина попрощалася з загиблим на війні нацгвардійцем (ФОТО)

Пам'ятаємо кожного, хто віддав життя за Батьківщину!

Зранку 8 січня на площі Пам'яті скорботно та на колінах самбірська громада зустріла загиблого захисника України Сергія Калину. Після спільної молитви тіло Героя колоною супроводили до залу органної та камерної музики, де відбувся парастас та чин похорону. Про це повідомила Самбірська міська рада

Сергій не був професійним військовим, але більш за все любив Україну. Це було видно у кожному його вчинку. У час Революції Гідності на майдані Незалежності боровся за демократичні цінності.

Сергій Калина

З початком російської агресії, чоловік за покликом серця пішов захищати Батьківщину. Брав участь в АТО та ще тоді побував у гарячих точках на східному фронті. Після повернення у цивільне життя ще більше перейнявся долею України. Вступив на історичний факультет ЛНУ  імені Івана Франка та здобув другу вищу освіту. Усі, хто знав Сергія, пам'ятають його активну громадянську позицію. Він ніколи не намагався бути у центрі уваги, скромний і разом з тим розумний та ініціативний. Сергій з побратимами займався патріотичним вихованням молоді, зокрема проводив заняття, на яких охоче розповідав про історію України, свій досвід у протистоянні російським окупантам та способах поводження зі зброєю. Він був активним учасником громадських організацій. Не гучними словами, а справжніми діями демонстрував любов до України і народу.

Важко згадати про патріотичний захід, громадські обговорення, слухання, у яких би Сергій не брав участі. Він завжди мав цікаві ідеї і не боявся їх втілювати.

Сергія Калину у Самборі знають також з іменем Михайло Стецько. Він народився та навчався у Самборі, закінчив СШ №3. Вищу освіту здобув у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

За фахом - географ. Звідси його захоплення мандрівками

У лютому 2022 року, коли Росія повномасштабно вторглася в Україну, Сергій Калина перебував у Києві. У той час він добровільно вступив до лав ЗСУ, щоб захищати рідну землю від ворога. Служив у 27-й бригаді Національної гвардії. Брав участь у боях за Бучу, воював поблизу Києва, Чорнобиля та на Харківщині. Сергій проявив себе як мужній воїн. Напередодні Нового року Президент України підписав указ про нагородження старшого солдата Сергія Калини медаллю «За військову службу Україні.» А вже 3 січня героя не стало. Він загинув як справжній воїн - у бою з ворогом. Куля російських окупантів обірвала життя українського захисника неподалік міста Кремінна на Луганщині.

У Сергія залишився батько, дружина та донька. А самому йому назавжди 41 рік.

Його поховали як Героя з усіма військовими почестями. Вчора прощання з Сергієм Калиною відбулося на Аскольдовій могилі у Києві, а сьогодні громада рідного міста велелюдно провела захисника в останню земну дорогу.

Поховали загиблого воїна на Меморіалі Героям України.

Фото: Самбірська міська рада

Також, Львів завтра попрощається з загиблим на війні Героєм

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена