Назвали попередню причину обвалу крану на Сихові

71394323_692111764629776_7653993310473682944_n
71394323_692111764629776_7653993310473682944_n

Вчора, 26 вересня, о 9:25 год., будівельний кран впав на складське приміщення супермаркету «Арсен», що на Сихові, на проспекті Червоної Калини. Про це писала «Варта1».

Внаслідок падіння, тілесні ушкодження отримала 45-річна львів’янка, котра керувала краном. Жінка госпіталізована, медики встановлюють їй діагноз. Про попередню причину подію розповіли у сюжеті «ТСН».

Мешканці сусіднього будинку кажуть, що, о 9:00 год. ранку, з будівельного майданчика почувся гучний скрип та гуркіт. «Дуже сильний скрип був, надзвичайно сильно. Малий якраз на балконі був, жахливо», — каже мешканка Львова Ольга Колесник.«Сусідка вела дітей, побачила кранівницю, яка з кабіни махала рукою про допомогу, і викликала швидку», — розповів мешканець Львова Андрій Щербан.

Кран впав на склади і завис на 5-метровій висоті. Жінку змогли дістати, коли приїхали рятувальники з автодрабиною. Постраждалу одразу шпиталізували.

«Стан пацієнтки середньої важкості, зараз проводяться діагностичні обстеження для того, щоб з’ясувати, які є травми», — розповів заступник головного лікаря 8-ї міської лікарі Ігор Стояновський. 

Тим часом на місце, де впав кран, сходяться колеги потерпілої. Любомир Горнецький, який раніше працював саме на цьому крані, переконаний — він був в аварійному стані. «Я на даному крані працював, мене просили підмінити. Кранова колія, вона не по нормативах стоїть, нема лінійки обмеження, і тупіки стоять з порушенням», — каже він. Робітники наголошують: кран упав не через навантаження, бо його схилило назад, а не вперед. 

Голова профспілки кранівників вважає, що причина інциденту в тому, що підіймач уже вичерпав свій ресурс. І констатує: стара техніка працює на багатьох майданчиках міста.

«Купляють старе барахло, ставлять — і ми на свій страх і ризик працюємо. Але ще винні кранівники: прийшов на роботу, не відповідає нормам — значить, говорю до виконроба, все поставлять на місце, і тоді лізу на кран», — каже Любомир Величко.

Скільки років було крану і чи працював він з порушеннями — у будівельній компанії не коментують. Але обіцяють провести своє внутрішнє розслідування.

«Є всі наявні дозвільні документи, здійснювалися звичайні будівельні роботи в строки, зауважень у нас не було», — каже замовник будівництва Роман Попко. Взялася за розслідування обставини події і поліція.

Після проведення всіх експертиз кран поріжуть на метал, бо він уже не придатний для роботи.