Не будьте байдужими: як попіклуватись про безпритульних тварин взимку

Прості правила, які можуть врятувати життя тварини

Зима – чи не найскладніший для безпритульних тварин. Коти та собаки без їжі і теплого укриття часто замерзають на смерть, тож у цю пору без людської підтримки їм просто не обійтись. Дехто проходить повз, втім, на щастя, є й безліч людей з добрим серцем, які роблять усе можливе, аби хоч якось покращити їм життя. У прес-службі патрульної поліції Тернопільської області нагадали прості правила людяності, які можуть врятувати життя безпритульній тварині в сильні морози.

«Піклуватись про тварин та не бути байдужим, коли вони потребують допомоги — це обов'язок кожного, тим більше взимку Морозні дні даються взнаки безпритульним тваринкам. Захистимо тих, хто не в змозі зробити це самостійно! Патрульна поліція нагадує: якщо ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами — одразу телефонуйте на лінію 102», - повідомили у прес-службі.

Як допомогти тварині:

  • якщо ви бачите безпритульну тварину в вашому під'їзді — не виштовхуйте її на вулицю, це може коштувати пухнастику життя;
  • якщо ви побачили тварину, яка потребує допомоги через переохолодження — спробуйте її зігріти: перенесіть в тепле приміщення, автомобіль та повільно й обережно загорніть її у теплий сухий рушник чи ковдру;
  • якщо неподалік від вашого дому живе безпритульна тварина, особливо старенька — можливо є змога перетримати її у теплому приміщенні, або підгодовувати теплою їжею.

Додамо, що температура -15 ° С є критичною для тварин, які мешкають на вулиці.  Для ослаблених котів цей поріг ще нижчий.

Насамперед, обмороженню піддаються вушка і хвіст, потім лапки, а потім і все тіло. При температурі -20 ° С голодна кішка гине через 40 хвилин.

Так, 70% бездомних кішок не досягають віку двох місяців. 50% тих, хто залишився, не доживають і до двох років. Більша їх частина гине саме взимку. Собаки, до прикладу, у цю пору не мають де сховатися від холоду та постійно мігрують. 

Допомогти кішці та собаці можна їжею з підвищеним вмістом білку. Будиночок для кішок повинен бути відносно великим, щоб тварина змогла нормально лягти й таким, щоб зберігати тепло (невеликі двері).  Також мешканців закликають не забивати вікна підвалів, куди тварини спускаються погрітись.

Читайте також: на Україну суне чергова хвиля сильних морозів

Важливо домівку підняти над землею, тому, що більшу частину тепла зазвичай забирає саме земля, а не вітер. 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі