Не потрібно буде відвідувати ТЦК: у Міноборони розповіли деталі про реформу ВЛК

Концепцію реформи презентували під час зустрічі Ради донорів інституційних реформ МОУ

Застарілу систему проходження військово-лікарських комісій (ВЛК) буде змінено. Реформа відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року. Про це повідомили у пресслужбі Міноборони. 

Презентація відбулася під час тематичної зустрічі Ради донорів інституційних реформ МОУ

Зазначається, що сучасна система військово-лікарських комісій має двосторонні недоліки. Вона дозволяє окремим особам уникати військової служби без законних підстав, а з іншого боку не запобігає потраплянню на службу людей з серйозними захворюваннями. Це створює додаткові труднощі для Збройних Сил.

"Реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремі набори даних — медичний і адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші — аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів", – йдеться у повідомленні. 

Крім того, для проходження ВЛК військовозобовʼязаним більше не потрібно буде йти до ТЦК – вони зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд. Інформація звідти потраплятиме до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). 

Далі дані з цієї системи будуть потрапляти в медичну інформаційну систему ЗСУ, яку планують модернізувати під реформу. Буде створено технічну можливість отримувати дані з ЕСОЗ та електронний кабінет ВЛК. Так, військово-лікарська комісія отримає дані про людину, ознайомиться з ними, та винесе своє рішення.

На випадкову комісію будуть надходити анонімізовані дані. Члени ВЛК не будуть знати, чиї саме документи розглядають. Такий підхід має унеможливити маніпуляції та зловживання.

"Станом на сьогодні у контексті ВЛК маємо старі бюрократичні норми, які повільно працюють і не викликають довіри у громадян.  Ця реформа потрібна, щоб військовозобов’язані могли довіряти системі. Проходити медогляд у цивільних закладах. Відчувати, що їх права захищені й що після медогляду їх одразу не визнають придатними, якщо у них насправді є якісь хвороби. Наша пропозиція – створити прозорий і зрозумілий шлях, який створить підґрунтя для довірливих стосунків й зробить так, щоб виносилися справедливі висновки", – заявила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Читайте також, яка кількість людей служить у ТЦК: у Міноборони розповіли, чи можна їх забрати на війну

Після кожного рішення буде видно цифровий слід — електронні підписи як лікаря, так і працівника ВЛК. Висновки комісій зберігатимуться. Все це спростить перевірку і моніторинг діяльності ВЛК правоохоронними органами.
Впровадження реформи відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Львівські перевізники звернулися з проханням підвищити тарифи на проїзд в автобусах
  2. Квест за 15 тисяч доларів: молодий львів’янин ледь не загинув під час спроби «швидко і безболісно» потрапити в Угорщину (ФОТО)
  3. На Левандівці затримали серійного грабіжника (ФОТО)
  4. У Львові оштрафували дівчину за продаж синьо-жовтих стрічок
  5. У Львові суд покарав молодиків, які облили фарбою табличку з назвою вулиці Ірини Фаріон

Найчитаніше

  1. У Львові оштрафували дівчину за продаж синьо-жовтих стрічок
  2. Львівські перевізники звернулися з проханням підвищити тарифи на проїзд в автобусах
  3. Підліток, який вижив під час теракту в Івано-Франківську, розповів, куди мав закласти вибухівку
  4. На Львівщині знайдено мертвою 16-річну дівчину
  5. На Сумщині поліг у бою командир відділення стрілецького батальйону Василь Солтис з Радехівщини