Не пустили військового з собакою до вагону: «Укрзалізниця» після скандалу напрацює оновлені правила перевезення тварин

«Укрзалізниця» та UAnimals ухвалили важливі рішення

Колаж: UA portal

Військовий, який подорожував із собакою з Києва до Чернігова, не зміг скористатися своїм місцем у потягу «Інтерсіті». Вони були змушені всю дорогу простояти в тамбурі. Про цю ситуацію у своєму Instagram повідомила Дарія Рубан. 

Жінка сфотографувала бійця зі собакою, щоб розповісти про це у соцмережі. Допис швидко став «вірусним» і набув розголосу.

У коментарях під ним люди висловили обурення, заявивши, що можна було знайти місце для Валерія та його собаки, який як потім виявилося - службовий.

Згодом представниця «Укрзалізниці» Оксана Данилюк у коментарі для «УП. Життя» зазначила, що, згідно з правилами, затвердженими «УЗ», в потягах «Інтерсіті» заборонено їхати з великими собаками (зростом понад 45 сантиметрів). Подорожувати з такими тваринами можна лише викупивши всі місця в купе. Також собака обов'язково має мати намордник.

Якщо пасажир із великим улюбленцем мають намір скористатися «Інтерсіті», вони їхатимуть у тамбурі, пояснили кілька днів тому в «УЗ».

Однак, опісля гучного мережевого скандалу «Укрзалізниця» переглянула рішення/ відповідно спільно з всеукраїнським гуманістичним рухом UAnimals таки напрацює оновлені правила перевезення тварин у поїздах. На такий крок пішли після гучної справи, яку днями сколихнула Мережу – військовослужбовець Нацгвардії змушений був їхати кілька годин у тамбурі «Інтерсіті», бо був із службовим собакою –  лабрадором Ермі. Про це повідомив рух UAnimals на своїй сторінці у соцмережі. 

«Цього тижня у Мережі неслася історія про нацгвардійця Валерія і його службового лабрадора Ермі, які їхали в тамбурі »Інтерсіті« з Києва до Чернігова. Коментуючи цю історію, »Укрзалізниця« послалася на те, що саме в »Інтерсіті«, за правилами, не можна перевозити тварин, вищих за 45 сантиметрів у холці», – йдеться у повідомленні.

В зоозахисників UAnimals зазначили, що таке правило діє не через умовну небезпеку, а саме через брак місця на пасажирських багажних місцях і дискомфорт для самих тварин. 

Нацгвардія додала, що військовослужбовець добровільно стояв у тамбурі, бо не хотів порушувати правила, а чекати купейного вагона, де можна їхати з лабрадором, не мав часу.

У UAnimals наголосили, що меморандумів на цю тему не буде, представники одразу беруться до діла. Так, організація спільно з УЗ:

  • оновлять деякі застарілі пункти правил проїзду в поїздах, аби вони стали більш інклюзивними для людей із тваринами;

  • організують соціальну кампанію, аби закликати пасажирів без тварин людяніше ставитися до пасажирів із тваринами.

Читайте також: до Чехії з України вирушив перший прямий потяг «Прага-Чоп» (ВІДЕО)

«Правила існують для того, щоби їх дотримуватись, але іноді реалії спонукають переглядати правила. Радіємо, що »Укрзалізниця« це підтримує. Будемо інформувати вас про подальші кроки в цій історії», - додали в UAnimals.varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також