Не собакою єдиною: спливли безглузді висловлювання Брагара про патріотичне кіно (відео)

filestoragetemp11
filestoragetemp11

Народний депутат «Слуги народу» Євген Брагар, який днями потрапив у два скандали поспіль — через критику волонтерок і пораду пенсіонерці — раніше висловлювався про фінансування «Держкіно» та патріотичні фільми.

На думку нардепа, патріотичне кіно взагалі не варте фінансування, бо воно нібито не приносить прибутку. Про це він заявив в ефірі каналу «Рада», відео якого з’явилося в мережі.

Зокрема, 24 вересня минулого року, він заявив, що «Держкіно» не повинно виділяти бюджетні кошти на створення українських фільмів про війну, оскільки вони не приносять прибуток.

«Потрібно розуміти, що головною стратегією кінематографу має бути здійснення успішного комерційно проєкту», — сказав він.

За словами Брагара, держава повинна вкладати кошти тільки у виробництво фільмів, які принесуть прибуток. Натомість патріотичні фільми, на його думку, до таких не належать. Він заявив, що кіноіндустрія — це бізнес і його головна стратегія полягає в створенні комерційного продукту.

Як приклад успішних кінопроєктів Брагар навів продукти «Квартал 95» і пояснив, що у 2018 році витрати на виробництво продуктів окупилися.

«Це «Свінгери», «DZIDZIO: перший раз», які не отримали держфінансування, а також «Шалене весілля» — вони в результаті повернули гроші, і «Я. Ти. Він. Вона», який отримав нормальне фінансування, це «Квартал 95»», — вважає нардеп.

Також він назвав мультфільм «Зачарована принцеса», який став успішним, але не завдяки своїм зборам в Україні, а за її межами.

А ось серед «сумнівного фінансування» Брагар вказав підтримку «Держкіно» фільмів «Кіборги» і «Донбас».

«Незважаючи на те, що ці фільми отримали дуже потужне державне фінансування, вони не вийшли в плюс. Тому що в кіноіндустрії, як і в будь-якому бізнесі, головна стратегія в тому, щоб зробити комерційний привабливий продукт», — заявив він.

Зауважимо, що «Донбас» режисера Сергія Лозниці був номінований на «Оскар» і отримав багато позитивних відгуків на Каннському фестивалі. Водночас «Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва теж були відзначені престижними преміями на національному рівні. При цьому, описуючи свій фільм, режисер говорив зовсім про інші цілі, ніж про «комерційний успіх».

«Ми повинні розуміти, що наш ворог не Росія, а путінський режим. На мою думку, я б давав гроші тим жанрам, які в перспективі можуть окупитися. А на патріотичні жанри більшість українців не ходять в кінотеатри. І навіть якщо знімати таке кіно, то не п’ять, а одне на рік. І більше зосередитися на тих жанрах, яким дійсно потрібне державне фінансування», — підкреслив Брагар.