Не встигли до пологового: на Львівщині молодий фельдшер вперше прийняв пологи у «швидкій» (ФОТО)

У жінки почалися перейми за пів години до приїзду медиків

ФОТО: Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф

У Львівській області 20-річний фельдшервперше прийняв пологи у кареті «швидкої», оскільки жінку не встигли довезти до пологового будинку.

Про це повідомляють у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Медик Андріян Панкулич розповів про той вечір і поділився емоціями після зміни.

«Пізно ввечері на робочий планшет прийшов виклик «пологи». Дорогою до жінки, медик зателефонував їй та попросив зібрати речі у пологовий та бути наготові, аби не гаяти часу», — ділиться фельдшер.

«У Старому Самборі, де на обліку стояла жінка, їй саме на цей час поставили термін пологів. „Чому не поїхали в лікарню?“, — запитую. Каже, що ніщо не вказувало на родову діяльність і перейми почалися з пів години тому. Ну що ж, перейми кожні 5 хвилин, навколоплідні води не відійшли, тож ми пацієнтку на м’які ноші — і в „швидку“», — розповідає Андріян.

Дорогою до пологового, фельдшер помітив, що час між переймами зменшується — кожні дві-півтори хвилини.

«Телефоную в ОДВ черговому відповідальному лікарю, нехай дадуть лікарську бригаду на підмогу. Я сам, досвіду приймати пологи в мене не було, та й-де б він узявся — мені, як пишуть лікарі у своїх картках, повних 20 років. Треба перестрахуватися», — йдеться у повідомленні. 

Коли медик побачив, що пологи у жінки почнуться з хвилини на хвилину, він прийняв рішення поїхати на пункт базування у Добромиль. Там на чергування перебувала колега медика — фельдшер Зоряна. Коли карета «швидкої» заїхала у Добромиль, у жінки відійшли навколоплідні води.

«Дитинка народилася дуже швидко. Як для мене на перший раз — то як на замовлення. Гарні класичні пологи. Це я собі, мабуть, заробив доброю роботою», — говорить Андріян.

Коли підійшов другий фельдшер, медики перерізали пуповина та зробили новонародженому хлопчику первинний туалет. Дитина народилася повністю здоровою, з мамою теж все гаразд.

Зазначається, що по приїзду лікарської бригади, жінку транспортували до пологового будинку.

Фото: Андріян Панкулич (Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф)

Раніше повідомлялося, на Миколаївщині акушерка допомагала народженню дівчинки по Скайпу, оскільки карета «швидкої» застрягла у болоті.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також