Не встигли до пологового: на Львівщині молодий фельдшер вперше прийняв пологи у «швидкій» (ФОТО)
У жінки почалися перейми за пів години до приїзду медиків
![](/uploads/media/7a/f1/7af10a8bdd8e0152ee45f8929002f6e2_w1920.jpg)
У Львівській області 20-річний фельдшервперше прийняв пологи у кареті «швидкої», оскільки жінку не встигли довезти до пологового будинку.
Про це повідомляють у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Медик Андріян Панкулич розповів про той вечір і поділився емоціями після зміни.
«Пізно ввечері на робочий планшет прийшов виклик «пологи». Дорогою до жінки, медик зателефонував їй та попросив зібрати речі у пологовий та бути наготові, аби не гаяти часу», — ділиться фельдшер.
«У Старому Самборі, де на обліку стояла жінка, їй саме на цей час поставили термін пологів. „Чому не поїхали в лікарню?“, — запитую. Каже, що ніщо не вказувало на родову діяльність і перейми почалися з пів години тому. Ну що ж, перейми кожні 5 хвилин, навколоплідні води не відійшли, тож ми пацієнтку на м’які ноші — і в „швидку“», — розповідає Андріян.
Дорогою до пологового, фельдшер помітив, що час між переймами зменшується — кожні дві-півтори хвилини.
«Телефоную в ОДВ черговому відповідальному лікарю, нехай дадуть лікарську бригаду на підмогу. Я сам, досвіду приймати пологи в мене не було, та й-де б він узявся — мені, як пишуть лікарі у своїх картках, повних 20 років. Треба перестрахуватися», — йдеться у повідомленні.
Коли медик побачив, що пологи у жінки почнуться з хвилини на хвилину, він прийняв рішення поїхати на пункт базування у Добромиль. Там на чергування перебувала колега медика — фельдшер Зоряна. Коли карета «швидкої» заїхала у Добромиль, у жінки відійшли навколоплідні води.
«Дитинка народилася дуже швидко. Як для мене на перший раз — то як на замовлення. Гарні класичні пологи. Це я собі, мабуть, заробив доброю роботою», — говорить Андріян.
Коли підійшов другий фельдшер, медики перерізали пуповина та зробили новонародженому хлопчику первинний туалет. Дитина народилася повністю здоровою, з мамою теж все гаразд.
Зазначається, що по приїзду лікарської бригади, жінку транспортували до пологового будинку.
Фото: Андріян Панкулич (Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф)
![](/uploads/media/b5/a6/b5a60ee8f1dbe57b234f5fe3d32366f6_w640.jpg)
Раніше повідомлялося, на Миколаївщині акушерка допомагала народженню дівчинки по Скайпу, оскільки карета «швидкої» застрягла у болоті.
![](/uploads/media/e6/6f/e66f643af512f20e069a26e428a7ba94_w960.jpg)
Повітряна тривога: злетів носій «Кинжалу»
Не ігноруйте сигналів повітряної тривоги
![](/uploads/media/ec/d1/ecd1eb3a5bbe998c366ed38333bdab93_w640.jpg)
Увага! По Україні оголошена масштабна повітряна тривога
Пройдіть в укриття!
![](/uploads/media/7f/57/7f57e6bf3e8412d40e9417104d625d18_w1280.jpg)
Повітряна тривога по Україні: існує загроза ракетних ударів
Не ігноруйте сигналів небезпеки!