Нещасний випадок: медики успішно «пришили» пальці руки після травми на роботі

Шанс на вдале приживлення був невисокий

Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Хлопцеві успішно “пришили” пальці руки після нещасного випадку на роботі.

Шанс на вдале приживлення був невисокий - лише 40%. Бо пальці відсікло на рівні згину. Однак, хірургам Першого медоб’єднання Львова вдалось це зробити!

Про це у Фейсбук повідомило Перше медичне об'єднання Львова.

21-річний Володимир працює вантажником в рідному місті Яворів, що на Львівщині. Якось через травму на роботі він вже втратив безіменний палець. Тоді медики не змогли врятувати фалангу.

На цей раз вже повторний інцидент трапився коли хлопець розвантажував машину з величезними брусами. Мить і колода вагою в 200 кг падає і притискає руку в рукавиці.

Місцеві медики, коли побачили відсічені вказівний і середній пальці Володимира, то одразу перенаправили його до Львова. Бо знають, що в Лікарні Святого Пантелеймона успішно виконують операції з приживлення. Тут хлопцеві одразу зробили рентген та взялись за реплантацію пальців - 5 годин кропіткої роботи.

«Реплантація – це повторне приєднання мікрохірургічним способом відсіченої кінцівки або її частини. Складність проведення такої операції у випадку Володимира в тому, що його пальці були відчленовані на рівні згину. А чим далі фаланга від кисті, тим більше дрібних судин - товщиною всього з людську волосину - і тим важче її приживити. Це вдається менш ніж у половині подібних випадків», - розповіли медики.

Пройшло три місяці від операції Володимира. Приживлені пальці повноцінно функціонують.

Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Сьогодні молодий чоловік прийшов на черговий огляд. Каже: «Я дуже задоволений результатом. Вдома виконував реабілітаційні вправи за рекомендацією лікаря і вже відчуваю пальці». Попереду у нього ще одна операція з реконструкції сухожиль. Вона потрібна для покращення функцій згинання та розгинання кисті руки".

Важлива інформація! При травматичній втраті пальців велике значення має час надання медичної допомоги. Відрізані чи відірвані фаланги необхідно якнайшвидше помістити в холодний контейнер. Але так - щоби не було прямого контакту з льодом. І доставити до лікарні, де виконують реконструктивні втручання, не менш ніж за 12 годин після ампутації.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів