Невимовна втрата: у бою з ворогом загинув львівський археолог Андрій Филипчук

Потрапив під артилерійський обстріл і загинув

Фото: з Фейсбук

На війні загинув 33-річний львівський археолог, заступник директора історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Андрій Филипчук.

Директор заповідника Володимир Шелеп підтвердив цю інформацію. Він розповів, що Андрій Филипчук служив в 103 бригаді ТрО, пішов на війну добровольцем 25 лютого.

«То не перший важкий момент, який він там пережив. Були обстріли страшні і прильоти. Всі рази, коли йому вдалося вижити, то була надія на Бога», – каже Володимир Шелеп.

Львівський археолог Микола Бандрівський, першим у Фейсбук повідомив про втрату колеги: «Вчора по обіді, вийшовши на позиції під Кремінною потрапив під артилерійський обстріл і загинув наш колега Андрій Филипчук. Вже відомі деякі нюанси того бою, але зараз не до того. Майбутні історики нашого сьогодення ще напишуть про новопредставленого Андрія Филипчука як про одного із найкращих археологів-слов’янознавців, який більше десяти років провадив розкопки одного з найбільших оборонних городищ доби раннього середньовіччя – Плісниського, що поблизу Бродів на Львівщині».

Андрій Филипчук – автор понад 100 наукових статей, монографій. Досліджував слов’янське городище у Пліснеську, був керівником археологічної експедиції в заповіднику та околицях. Його батько Михайло Филипчук був директором Інституту археології ЛНУ ім. І. Франка, зробив феноменальні відкриття та привернув увагу до Пліснеського городища українських та європейських дослідників.

В Андрія Филипчука залишилася дружина, син і сестра.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Сова

Читайте також