Незламний Херсон оживає: з’явився потяг, запрацювали банкомати і зв’язок
Проте російські мародери з місцевого музею вивезли найцінніші експонати
У Херсоні з’явився потяг, запрацювали банкомати і зв’язок, люди радіють, що в місті легше дихається без росіян.
Перший потяг прибув сьогодні на залізничний вокзал звільненого Херсона. Залізничники планували відновити сполучення днів за десять, але значно випередили графік.
Про це у «Facebook» повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.
На столичному вокзалі Олег Скрипка співав пісню, яку він написав у далекому 1987 році про Херсон, поки пасажири чекали на перший потяг до міста.
Рейс слідує з зупинкою у Миколаєві, сюди пасажирські потяги почали ходити лише кілька днів тому. Далі вагони котяться повільніше, колію лише відремонтували, обабіч дороги десятки одиниць розбитої бронетехніки. Російські війська не просто пішли з правого берега Дніпра, ЗСУ їх добряче тут побили.
У передмісті Херсона потяг голосно зустрічають місцеві. “Всім дякую за роботу — і колійникам і вокзальній компанії і всім залізничникам, які зробили цей потяг ближчим”, — каже голова правління АТ «Укрзализніця» Олександр Камишин.
У самому Херсоні ще важко жити, технічну воду люди набирають з лиману, світло лише з’являється, тому всюди тарахкотять генератори. Вже запрацювали і банкомати, з’явились черги за пенсіями.
Ворог ганебно втік з Херсона, але встиг розграбувати місцеві музеї та галереї. Директорка обласного художнього музею ледь не плаче. “Вивезли 80 відсотків колекції - краще, бо керували завантаженням співробітники музею”, - розповідає вона.
Оцінити масштаби пограбованого у Херсон приїхав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко “Потрібно зафіксувати, точно знати всі назви, ми передамо всю інформацію, коли пересвідчимося в ній для того, щоб запобігти незаконному трафіку. Потрібно на весь світ казати, що роблять злодії, коли заходять в заклади культури і звісно повертати через суди, але найкраще повернення – це їх просто звідси вигнати”, - каже Олександр Ткаченко.
У місті лише з’являється зв’язок, телефони можна зарядити в центрі у “пунктах незламності”, але мешканці Херсона переконують, так, без світла, зв’язку, але головне без росіян жити краще - дихається легше. Хоча зв’язок почав пробиватися.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
В Одесі затримали таксиста, який коригував обстріли міста під час поїздок
Місцевий житель під прикриттям пасажирських перевезень збирав дані про локації Сил оборони та енергооб’єкти для фсб
Уряду пропонують блокування азартних ігор для військових
На вебсайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднили проєкт постанови Кабміну, який передбачає обмеження участі військовослужбовців в азартних іграх. Документ пропонує створити механізм повного блокування доступу до гральних закладів та онлайн-казино для понад 1 млн захисників через синхронізацію реєстрів.
Найкоментованіше
- Україні доведеться визнати територіальні втрати, - Мерц
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У Чернівцях скасували концерт Анастасії Приходько, яка заявила, що вона говорить “київською російською мовою”
- Партнери України будуть використовувати український фронт як полігон для тестування своїх оборонних розробок
- Петер Мадяр пропонує Володимиру Зеленському зустрітися у Береговому на Закарпатті
Найчитаніше
- Підтверджено загибель зниклого безвісти на Курщині воїна з Львівської області Павла Горошка
- Львів 29 квітня попрощається із двома захисниками та захисницею України
- У Львові у парку знайшли мертве немовля
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим з 2023 року
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
Коментарі