Незвичайні фігури в львівському парку спровокували черговий мережевий скандал (ФОТО)

У Стрийському парку

Колаж "Телеграфу"

Одні вже встигли назвати «гидотою» та несмаком, інші – навпаки захищають. В рамках Львівського тижня скульптури на території Стрийського парку встановлять 8 фігур із сірого граніту з українських кар’єрів, які там простоять до 24 листопада.

У пресслужбі Львівської міської ради повідомили, що частина творів є абстрактним символом, а деякі продовжують тему класичного мистецтва, але новою сучасною мовою.

Проте місцеві жителі не оцінили таке мистецтво та розкритикували скульптури, які кілька місяців красуватимуться у популярному парку.

«Організатори створили динамічний та захоплюючий »Скульптурний маршрут« парком, який дозволить насолодитися красою природи у поєднанні з творчістю українських та зарубіжних художників», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що маршрут сформовано із колекції скульптур Художнього об’єднання «Червоне Чорне». Відкриття «Скульптурного маршруту» відбудеться завтра, 18 серпня. Тим часом у соціальних мережах назріває скандал через нові фігури у парку. Користувачі зазначили, що замість такого мистецтва можна було прикрасити парк новими рослинами, фонтанами або зробити якісь ігри та інтерактиви для городян.

«Більше у світі немає нічого цікавішого? О, мало нам того потворного Арбітріуму. Ще іншу дивину підвезли до Львова…. У Стрийський парк! 8 скульптур одна одної гірше. І не треба про боді позитив штовхати. Це про інше. Сучасне мистецтво? Народ, включайте критичне мислення», — пише у Facebook фотограф та засновник WOWK Foundation Наталія Вовк.

Для інформації: 8 червня у Львові біля Оперного театру було встановлено скульптуру гіганта «Містер Арбітріум», яка викликала подив, а подекуди і нерозуміння у багатьох городян. Вовк додала, що львівський парк можна було б зробити красивим та квітучим, але натомість там встановлюють не всім зрозумілі фігури.

Блогер Роман Андрусяк також прокоментував скульптуру у львівському парку. У коментарях під постами користувачі підтримали думку, що цим скульптурам не місце у парку. Також варто додати, що частина людей справді оцінила фігури та відзначила, що вони виконані чудово.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт