Німеччина скоротила надання озброєння Україні попри обіцянки протилежного
Останній раз Німеччина здійснювала істотне постачання зброї до України чотири тижні тому
Уряд Німеччини попри обіцянки не збільшив військову підтримку України, опозиція вважає таку поведінку ганебною.
Про це заявила міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт під час візиту до французько-німецької бригади в місто Мюльгайм, пише «Welt».
У понеділок канцлер Олаф Шольц заявив: «Ми підтримуватимемо Україну — стільки, скільки вона потребуватиме цієї підтримки: економічно, гуманітарно, фінансово та через поставку зброї».
Однак, як зазначається, дії уряду не відповідають його заявам.
Як зазначає видання, скорочення поставок випливає зі списку поставленої до Києва зброї, який сам федеральний уряд опублікував 21 червня.
Відтоді його тричі оновлювали та доповнювали новими товарами, за чим стежило «Welt». Зазначається, що за останні три тижні Україна отримала дві поставки. У перший тиждень липня Київ отримав з Німеччини 42 тисячі сухпайків. Друга поставка включала 102 неброньовані автомобілі.
Опозиція різко розкритикувала відсутність подальших поставок. «Публічні слова та дії в федеральному уряді різко відрізняються. Це ганьба», — сказав Торстен Фрай, парламентський секретар фракції ХДС у Бундестазі.
«Демонстративне небажання федерального уряду постачати зброю завдає шкоди репутації Німеччини. Коаліція закриває очі на те, що демократія та свобода зараз захищаються саме на сході та півдні України», — заявив він.
На запитання, чи «зброя», поставлена за останні три тижні, відповідає їхнім власним очікуванням, зовнішньополітичний речник парламентської групи СДПН Нільс Шмід сказав «Так».
За його словами, «треба розглядати підтримку західного співтовариства, включаючи пакет ЄС на 500 мільйонів євро, ухвалений у понеділок, як загальний пакет».
Однак Шольца критикують не тільки в опозиції, а й в коаліції, зокрема, у вільній демократичній партії. «Хоча економічна, гуманітарна та фінансова підтримка Німеччини є взірцевою, канцлер не може переконливо виправдати своє небажання постачати важке озброєння», — сказав речник ВДП з оборонної політики Александр Мюллер.
Останній раз Німеччина здійснювала істотне постачання зброї до України чотири тижні тому. 21 червня в Україну прибули сім самохідних гаубиць, обіцяних Києву на початку травня. Згідно зі списком федерального уряду, вони були доставлені 28 червня разом із новими боєприпасами, ще 5000 шоломами, обладнанням для боротьби з безпілотниками та запасними частинами до автомобілів.
До цього федеральний уряд уже зводив обсяг своєї військової підтримки до мінімуму. Як видно з доступних світу інвентарних списків, з 30 березня до середини червня в Україну прибули лише невеликі пристрої. Це радіостанції, ручні гранати, деталі кулеметів, детонаційні шнури та «запальники».
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
В Одесі затримали таксиста, який коригував обстріли міста під час поїздок
Місцевий житель під прикриттям пасажирських перевезень збирав дані про локації Сил оборони та енергооб’єкти для фсб
Уряду пропонують блокування азартних ігор для військових
На вебсайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднили проєкт постанови Кабміну, який передбачає обмеження участі військовослужбовців в азартних іграх. Документ пропонує створити механізм повного блокування доступу до гральних закладів та онлайн-казино для понад 1 млн захисників через синхронізацію реєстрів.
Найкоментованіше
- В Україні хочуть забрати бронь від мобілізації у багатодітних чоловіків
- У Держприкордонслужбі попередили про ймовірний наступ росіян
- РФ готується до мобілізації, - Служба зовнішньої розвідки України
- На Львівщині викрили схему ухилення від мобілізації через фіктивний вступ до коледжу
- Зеленський запропонував РФ перемир'я в повітрі за "заморозку" війни
Найчитаніше
- В Україні хочуть забрати бронь від мобілізації у багатодітних чоловіків
- На Одещині мама насмерть збила 1-річного сина
- На Львівщині біля лісу виявили жінку без свідомості, яка три дні вважалася зниклою
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2023 року вважався безвісти зниклим
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
Коментарі