Німецький генерал Бундесверу: Росія може завдати обмеженого удару по території НАТО вже завтра
Москва має достатньо танків і військ, щоб здійснити регіонально обмежений наступ, – генерал-лейтенант Олександр Зольфранк
Генерал-лейтенант Бундесверу Александр Зольфранк заявив, що Росія здатна здійснити локальну атаку на країну НАТО в будь-який момент, проте рішення про це залежатиме від позиції західних союзників. Про це Зольфранк, який очолює Об’єднане оперативне командування Німеччини, повідомив в інтерв’ю агентству Reuters.
«Якщо ви подивитеся на нинішні можливості і бойову міць Росії, то Росія може розпочати невелику атаку на територію НАТО вже завтра», - зазначив генерал.
Йдеться про «малу, швидку, регіонально обмежену» атаку поблизу кордонів РФ. НАТО попереджає про можливість широкомасштабного вторгнення Росії на територію Альянсу до 2029 року, якщо її військове нарощування не буде зупинено.
Попри значні втрати у війні проти України, російські ВПС, ядерні та ракетні сили залишаються боєздатними. Крім того, сухопутні війська РФ планують збільшити свою чисельність до 1,5 мільйона осіб.
«І у Росії достатньо основних бойових танків, щоб зробити обмежений наступ можливим вже завтра», — додав німецький генерал.
Генерал додав, що рішення Кремля про наступ залежатиме від трьох чинників: військової сили, досвіду та лідерства, але підкреслив, що поведінка НАТО матиме вирішальне значення для стримування Росії.
Окремо Зольфранк звернув увагу на гібридну тактику Москви, що включає кібератаки, шпигунство, провокації та використання безпілотників.
«Росіяни називають це нелінійною війною. За їхньою доктриною, це війна до застосування звичайних озброєнь. І вони погрожують застосувати ядерну зброю – це війна шляхом залякування», - підсумував він.
varta1.com.ua: Новини
У Шептицькому районі пільговикам видаватимуть картки для проїзду у маршрутках
На міжміських маршрутах Львівщини запроваджують електронний облік пільговиків
Новий голова парламенту Чехії зняв з будівлі український прапор (ВІДЕО)
У відповідь депутати від трьох партій вивісили українські прапори з вікон будівлі
Від Львова до кордону з Польщею розпочинають будівництво євроколії
Львівщина отримала 73,5 млн євро на нову залізницю
Найкоментованіше
- росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
- Українцям з 2026 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 33 роки офіційного стажу
- Зеленський заявив, що люди з тимчасово окупованих територій не будуть голосувати на референдумі
- Папа Римський Лев XIV запропонував "24 години миру" після масованих російських атак по Україні
- Церква, мова, віра: Зеленський повідомив, яку формулу у мирній угоді запропонувала Україна
Найчитаніше
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
- У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
- Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
- Мобілізацію та воєнний стан в Україні можуть скасувати - Зеленський
Коментарі