Нові правила для «швидкої»: до кого приїжджатиме, а до кого ні у Львові та області
Із весни 2021 року усі виклики екстреної медичної допомоги поділять на 4 типи, відповідно до станів пацієнтів. Зміниться і час доїзду до хворих у селах та містах. Про зміни розповів керівник Центру екстреної медичної допомоги Андрій Васько, йдеться в матеріалі «Тvoemisto.tv».
За його словами, доїзд на виклики, які відносяться докритичних та профільних бригад, становитимуть 10 та 20 хвилин відповідно. А ось на ті виклики, які відносяться до неекстрених і непрофільних — бригади не виїжджатимуть. При чому, усі виклики будуть уніфіковані — «швидкі» однаково мають їздити як в містах, так і в селах.
[caption id=«attachment_242794» align=«aligncenter» width=«520»] Фото: ЛЬВІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ[/caption]
«Раніше за нормативами, по місту швидка мала доїхати за 10 хвилин, а поза містом — за 20 хвилин. Тепер підхід повністю змінюється — усі виклики уніфікують і вони не залежатимуть від місцевості, бо ж , оскільки невідкладні стани протікають однаково як у жителя села, так і міста», — каже Андрій Васько.
До критичних викликів належать пацієнти, в яких відсутнє дихання, масивна крововтрата, порушення дихання.
До екстрених — втрата свідомості чи його порушення, кровотечі, інсульт, інфаркт, розлади дихання.
Як зазначає Андрій Васько, після зміни поділу бригади «швидких» насамперед обслуговуватимуть критичні виклики.
«Наприклад, до пацієнта, який при смерті, виїжджатиме швидка в першу чергу. Не на гіпертонію чи високу температуру, а саме на критичні виклики. Раніше в Положенні Кабміну була постанова про те, що бригада швидкої на неекстрений виклик могла приїхати до години часу. Тобто, навіть якщо цій людині вже стало краще, чи вона сходила до сімейного лікаря, все одно машина приїжджала. Тепер на такі виклики бригади не виїжджатимуть», — додає Андрій Васько.
[caption id=«attachment_242795» align=«aligncenter» width=«540»] Фото: ілюстративне, «Варта1»[/caption]
Невідкладний стан означає, що пацієнт не перебуває у критичному стані, а, наприклад, має підвищення артеріального тиску, яке не несе загрозливих станів, чи підозру на пневмонію. У цьому випадку, як пояснює Андрій Васько, диспетчер спілкується з пацієнтом, аналізує його стан, може запропонувати звернутися до сімейного лікаря або передати виклик у центр первинної медико-санітарної допомоги.
Непрофільні виклики — це стани, які не потребують безпосереднього огляду лікарем. Тобто, диспетчер може порекомендувати щось дистанційно, залучити лікаря екстреної медичної допомоги або порекомендує все ж таки звернутися до сімейного лікаря.
За словами Андрія Васька, перехід на новий варіант функціонування «швидких» займе приблизно 2–3 місяці. Передбачається, що це може статися навесні 2021 року.
varta1.com.ua: Новини
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
12-річна дівчинка постраждала під час пожежі на Львівщині
Дитину з опіками госпіталізували до лікарні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі