Нові зміни: у МОЗ зменшили термін самоізоляції для пацієнтів із COVID-19

Однак тепер зосередять зусилля з відстеження контактів випадків COVID-19

Фото ілюстративне

Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до 722 наказу «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».  Згідно змін скорочено термін самоізоляції для пацієнтів із COVID-19. Про це повідомили сьогодні у пресслужбі МОЗ.

Відтепер скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування.

Замість лікування в 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування, тепер достатньо 5-ти.

« Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту. Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР.  Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати», — йдеться у повідомленні.

Самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

Змінено також вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова — контакт із підтвердженим випадком COVID-19. 

Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом. 

Змінами до наказу пріоритезували зусилля з відстеження контактів випадків COVID-19.

«В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду», — додали в МОЗ

Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.

Читайте також