Нині є спалах хвороби: інфекційна пошесть шириться Україною
МОЗ хоче розглянути необхідність оголошення епідемії кору в Україні — Супрун. До кінця поточного тижня Міністерство охорони здоров’я підготує документи для скликання спеціальної комісії, яка має визнати кір-епідемію в країні. Про це йдеться на сайті видання "Громадське".
«Нині є спалах кору. Ми зараз дивимося, які є показники, чи перейде він на рівень епідемії», — сказала керівниця МОЗ Уляна Супрун, після засідання уряду.
За її словами, аби оголосити епідемію, необхідні підтвердження за низкою показників. Зокрема, оцінять рівень смертності та захворюваності. У разі оголошення епідемії у Міністерства охорони здоров’я буде більше повноважень для того, аби закупити більше вакцин та розширити список людей, які можуть отримати цю вакцину.
Раніше у Луцьку, через відсутність щеплень від кору, відсторонили від занять понад тисячу дітей. А в селищі Шевченковому, на Одещині, на кір захворіли вже 58 людей.
Загалом, з початку 2019 року, станом на 16 січня, на кір захворіли понад 5 тисяч українців.
За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), кількість фальшивих довідок про вакцинацію в Україні становить близько 30 %.
Зокрема, стало відомо, що у діагностичному відділенні Львівської міської дитячої лікарні перебуває троє немовлят, які захворіли на кір, щойно народилися. Як повідомляє видання "Захід.нет", малеча заразилася інфекцією від хворих мам.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
4
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
- З Польщі депортували українця, який виловив відомого варшавського сома
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- На вʼїзді до Львова підпірна стінка вже наполовину готова
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
Найчитаніше
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Знайдено мертвим неповнолітнього, якого місяць розшукували на Рівненщині
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- З російського полону повертаються два воїни зі Львівщини
- У Києві водій влетів у пішохідну зону, багато загиблих
Коментарі