Облік військовозобов'язаних: чи можуть депортувати чоловіків з-за кордону

Юрист також відповів, чи є ймовірність вручення їм повісток у країні перебування

ФОТО: ілюстративне

Після того, як в Україні почали діяти нові правила військового обліку, у багатьох виникла низка запитань щодо військовозобов'язаних українців за кордоном, зокрема щодо ймовірності вручення їм повісток у країні перебування. Тож українцям пояснили, чи таке можливо. Про це розповів адвокат Ярослав Жукровський у коментарі «Громадському».

Він зазначив, що закордонні представництва не можуть вручати повістки за українським законодавством.

Він додав, що повістка - це документ, яким людину запрошують до ТЦК для уточнення облікових даних або для проходження військово-лікарської комісії.

 Військовозобов'язані українці, які виїхали за кордон, мають там стати на військовий облік, інакше це вважатиметься ухиленням від виконання військового обов'язку.

«Чи можна українця в іншій державі покарати за це — питання складне й невизначене. Щоб притягнути до адміністративної чи кримінальної відповідальності, мають бути факти, що людина умисно порушує правила військового обліку. Це довести складно», - йдеться у поясненні адвоката. 

Читайте також: президент доручив відправляти воєнкомів із тилу на фронт.

Водночас ігнорування норми щодо постановки на військовий облік - не підстава для депортації, правових передумов для цього у дипустанов немає. 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк