Одеські правоохоронці безглуздо втратили дрона за понад 1 млн грн

3372
3372

Одеські поліцейські втратили новенький мультикоптер DJI Matrice 300 RTK, який придбали наприкінці жовтня за майже 1,5 млн грн. Про це пише «Думська».Поліцейські вирішили випробувати дрон та запросили для запуску фахівців із Києва. При цьому місце для пробного польоту вони вибрали біля армійських складів із пальним.

Вже за десять хвилин після пуску дрон перестав виходити на зв’язок. Поки поліцейські шукали коптер, від військових до ГУНП надійшов сигнал про невпізнаний літальний об’єкт, що літає над складами.

Поліцейські, які шукали дрона, встигли оголосити про премію дві тисячі гривень за знайдений апарат.

Однак, військові, як виявилося прострілили дрон влучною чергою з автомата Калашнікова та віддали поліції залишки дрона.

Розмір дрона по діагоналі — майже 90 см, максимальна злітна маса — 9 кг, максимальна швидкість — 23 м/с, максимальна висота польоту — 5 км над рівнем моря, максимальний час польоту — 55 хвилин. Пристрій був оснащений супутниковою системою позиціонування, системою інфрачервоних датчиків, тепловізором, зумом камерою, камерою з ширококутним об’єктивом і лазерним далекоміром.

У магазинах такі пристрої коштують від 600 до 900 тисяч гривень, залежно від комплектації. Поліцейські витратили на нього 1 млн 454 тис грн.