Одеський блекаут затягується: прогнози не надто оптимістичні

Найближчі дні будуть украй важкими й обмеження в електропостачанні будуть суттєві

Фото: ілюстративне

В області сталася масштабна аварія на електропідстанції  – після численних ворожих влучень відремонтований трансформатор не витримав навантаження. Відбулося займання, через пожежу на якийсь час без живлення лишилася навіть критична інфраструктура міста та частини області, йдеться в ТСН з посиланням на ДТЕК Одеські електромережі. 

Поки новини невтішні - 300 000 жителів Одеси та Одещини без світла. Наразі всі зусилля енергетиків спрямовані на те, аби забезпечити людей електрикою бодай за схемою «2 на 8». Тобто 2 години – зі світлом, вісім – без. Це завдання-максимум для тих, хто ліквідовує наслідки. На краще годі й сподіватися, адже ситуація вкрай складна, і перспективи, кажуть енергетики, не надто оптимістичні.

Цього разу блекаут стався через одразу дві аварії на енергооб’єктах, які трапилися протягом доби. Першу ліквідували досить швидко, а от через другу здійнялася масштабна пожежа. Без живлення лишилася навіть критична інфраструктура. Техніка, пояснюють в “Укренерго”, просто не витримала навантаження через постійні пошкодження.

“Від 10 жовтня і особливо в останні два місяці, всі три підстанції, які живлять місто Одесу та Одеську область, зазнали ушкоджень. Ми втратили дуже багато обладнання внаслідок цих атак”, - заявляє голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. 

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Сова