Одна європейська країна заявила, що після перемир'я або закінчення війни не дасть жодному українцю тимчасового захисту
У країні заявили, що необхідно запобігти другій хвилі, щоб у мирний час до країни не прибула велика кількість інших біженців, наприклад, чоловіків, які хотіли б приєднатися до своїх сімей

Після того як в Україні оголосять припинення вогню або завершення війни, українці в Чехії не зможуть отримати тимчасового захисту. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан у коментарі Novinky.cz.
За його словами, необхідно запобігти другій хвилі, щоб у мирний час до країни не прибула велика кількість інших біженців, наприклад, чоловіків, які хотіли б приєднатися до своїх сімей, що вже проживають у Чехії. Їм доведеться подавати документи на проживання, як і іншим іноземцям.
«Як би не закінчилася війна, ніхто не зможе сюди приїхати після її закінчення в межах інституту тимчасового захисту», — сказав міністр.
У разі завершення бойових дій тимчасовий захист для українських біженців у Чехії закінчиться вже наступного дня, але вони все одно зможуть залишатися в країні певний період, наприклад рік або півтора.
Однак протягом цього часу їм доведеться перейти на звичайний режим проживання, яким користуються інші іноземці. Так, українці не зможуть подати заяву на тимчасове проживання або політичний притулок, чим поки можуть скористатися, зокрема, люди з окупованих територій.
Близько 50% біженців кажуть, що хотіли б залишитись у Чехії, зазначив Ракушан, це десь приблизно двісті тисяч людей. «Ця ситуація, з якою ми б точно впоралися», — сказав міністр.
Чехія готує різні сценарії у разі припинення вогню в Україні. «Ми разом із Польщею, яка головує в Раді Європейського Союзу, готуємо для цього документи. Ми хочемо, щоб це було завершено найближчими місяцями», — сказав Ракушан.
Рішення має бути ухвалене на рівні всього Євросоюзу, а Прага хоче, щоби приблизний варіант пропозиції зʼявився під час польського головування у Раді ЄС, тобто до кінця червня.
«Такий план не підготують для вас ні Іспанія, ні Франція, ні будь-яка інша країна, яка зараз не має такої гострої проблеми, як ми», — додав Ракушан.
У країнах ЄС також мають створити центри для українських біженців, у яких їм допомагатимуть із поверненням на Батьківщину. За даними міністра, обговорення були в Німеччині, Польщі та Австрії, такий центр створять і в Чехії.
«Вони б запропонували роботу в Україні, проживання, перспективи життя та умови, за яких люди повернуться. Водночас вони також допомагали б українцям, які вирішили залишитися тут, організовуючи їхній переїзд в іншу країну», — уточнив Ракушан.
varta1.com.ua: Новини

Підозрюваним у вбивстві Ганула є військовий, який перебував у СЗЧ, - Нацполіція
Під час обшуку в нього вилучили пістолет, а також гранати

Стефанішина назвала рік вступу України до ЄС
Серйозність намірів ЄС також можна оцінювати по зусиллях Угорщини з блокування їх реалізації

росія не оточувала тисячі українських військових на Курщині, - Forbes
Українські війська, що вижили, покинули Курськ, залишивши техніку, але врятувавши тисячі життів
Найкоментованіше
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- У Міносвіти запропонували декрет тривалістю 3 місяці для молодих мам
- Львівський суд виніс вирок чоловіку за ухилення від мобілізації через релігійні переконання
Найчитаніше
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Чорна звістка про загибель солдата з Львівщини прилетіла з Донеччини
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- У перший день квітня загинув Герой зі Львівщини Степан Лесів
Коментарі
Та правильно, навіщо їм білі слов’яни ?! Хай туди ідуть чорні та мусульмани і виправляють там їхні убогу демографію. А ми поїдемо, але не в Чехію а десь далі.