Одна з країн скасовує значну частину карантинних обмежень проти Covid-19

Поволі деякі країни, починають скасовувати жорсткі карантинні норми.

Від 9 лютого Швеція відмовиться від значної частини карантинних обмежень, запроваджених проти епідемії коронавірусу.

Про це з посиланням на SVT, пише "Європейська правда".

В Агентстві громадського здоров’я дійшли висновку, що Covid-19 надалі можна не вважати хворобою, що становить підвищену небезпеку для суспільства, та звернулись з такою рекомендацією до уряду. 

«Наближається час, коли можна знову »відкривати« Швецію», — зазначила прем’єр міністр Магдалена Андерссон. 

«Ми можемо почати повертатися до нормального життя. Але уряд продовжить пильно стежити за тим, як далі буде розвиватися пандемія», — зазначила міністерка охорони здоров’я і соціальних питань Лена Халленгрен. 

Надалі зберігається рекомендація залишатись вдома і уникати контактів з іншими людьми, якщо людина має симптоми, схожі на симптоми коронавірусу.

Людям, які з певних причин не отримали вакцинації, рекомендується уникати перебування серед великої кількості людей. 

Так, з 9 лютого перестають діяти рекомендації щодо маски у громадському транспорті за наявності великої кількості пасажирів, рекомендація дистанційної роботи та «гібридного» формату навчання для студентів, рекомендація до організацій та закладів уникати великих масових заходів всередині приміщень.

Додамо, що 2 лютого у Швеції з населенням близько 10 млн повідомили про понад 39 тисяч нових заражень та 67 смертей серед коронахворих. 

Понад 83 % дорослих в країні повністю вакциновані від коронавірусу і вже майже 50 % отримали підсилюючу третю дозу. З урахуванням підлітків, в країні повністю щеплені 86,5 % населення віком від 12 років.

Також довідково повідомляється, що за даними «РБК-Україна» не лише Швеція, а й низка інших країн почали скасовувати жорсткі карантинні обмеження.

Деякі країни вже пом’якшили карантинні заходи. Інші затвердили дату, коли частково скасують деякі заходи, введені у зв’язку з COVID-19.

З 27 січня в Англії скасували майже всі карантинні правила. Зокрема, це обов’язкове використання COVID-сертифікату як пропуск на масові заходи та носіння масок у громадських місцях.

Ще з 19 січня в Англії було скасовано правило соціального дистанціювання. Школярам дозволили не носити маски з 20 січня.

Зазначають, що послаблення стало можливим завдяки масштабній кампанії вакцинації підсилюючими дозами.

З 26 січня Нідерланди ослабили COVID-обмеження. Бари, ресторани, музеї, театри знову відновили роботу та відкриті до 22:00. Відвідувачі повинні надати докази вакцинації чи одужання від коронавірусної інфекції. Нічні клуби залишаться закритими, а місткість спортивних та культурних заходів буде обмежена до 1250 осіб.

Нові правила діятимуть до 8 березня.

З 2 лютого у Франції послаблять частину карантинних заходів: розпочнеться скасування обмежень на кількість відвідувачів у закладах. Також припинить діяти зобов'язання дистанційної роботи для всіх, хто може це робити, та вимога носити маску на вулиці у громадських місцях.

З 16 лютого у ресторанах та барах можна буде вживати напої за барною стійкою, також знову дозволять концерти без фіксованих сидячих місць та роботу нічних клубів.

Але з 24 січня у Франції почали діяти так звані «вакцинні перепустки», які вимагають пред’явити у громадських місцях.

З 1 лютого в Фінляндії почнуть пом’якшувати карантинні правила. Роботу ресторанів дозволять до 21:00 год замість 18:00 год. Також відновлять роботу культурних та спортивних об’єктів, таких як спортзали, басейни та театри.

Щоправда, деякі країни лише планують послабити карантинні заходи. Але для цього хочуть досягти високого рівня COVID-вакцинації серед населення.

Данія планує до 1 лютого скасувати всі обмеження, пов’язані із COVID-19.

Якщо зміни ухвалять, то нічні клуби зможуть відкритись, а ресторани зможуть подавати алкоголь після 22:00 год. Крім того, клієнтам не потрібно буде пред’являти під час входу сертифікати про вакцинацію. У громадському транспорті можна буде без маски. Магазини можуть скасувати обмеження кількості клієнтів.

Читайте також