Одній категорії чоловіків та жінок можуть дозволити виїзд за кордон
Військовослужбовцям під час перебування у відпустках
У парламенті, за ініціативи народного депутата Сергія Рудика з Чернівців, зареєстровано законопроєкт «Про зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (№ 8090). Про це повідомив депутат Сергій Рудик.
"Одне з головних нововведень — надати можливість військовослужбовцям під час перебування у відпустках виїжджати за кордон з метою відвідати своїх рідних.
Чому саме для них? Військовослужбовці — чи не єдина категорія громадян, яка найбільше заслуговує на право виїзду за кордон. Багато хто із них добровільно пішов у ЗСУ, місяцями перебував на нулі й під час відпустки має отримати можливість зустрітися зі своїми родинами, які перебувають за кордоном. Такі поїздки стануть для них своєрідною психологічною реабілітацією і потужним стимулом для боротьби у війні за незалежність.
Переконаний, що військовослужбовці не потребують принизливих «грошовох застав» чи інших форм гарантування свого повернення в Україну. Але усі повернуться із значно сильнішою мотивацією боротися проти окупантів"?, — пише Рудик.
У своєму дописі депутат пояснив основні норми законопроєкту: "По-перше, законопроєкт передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовці ЗСУ, інші категорії, які протягом не менше ніж 90 днів брали безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони України (читай — воював) мають право використати відпустку для виїзду за кордон з метою провідати рідних по крові або по шлюбу.
По-друге, положення законопроєкту визначають порядок надання військовослужбовцям таких відпусток. При цьому обчислення тривалості такої відпустки відбувається без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не більше чотирьох діб в один кінець.
По-третє, передбачено, що надання військовослужбовцям відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 5 відсотків загальної чисельності військовослужбовців відповідного підрозділу.
По-четверте, крім цього передбачається, що для усіх категорій військовослужбовців, які брали участь у заходах щодо забезпечення оборони України вислуга років для призначення пенсій та стажу роботи здійснюється на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за три місяці роботи. Зараз така норма передбачає визначення стажу у форматі «місяць за три» лише для військовослужбовців, що брали участь в ООС".
Нагадаємо, в Україні скоротили перелік поважних причин неприбуття до військкомату.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше за місяць
- Увага! У Львові під час прогулянки зникла дитина
- У Львові затримано лікарку (фото)
- Працівники ТЦК навідалися з рейдом на весілля у львівський ресторан (ВІДЕО)
- На Тернопільщині другу добу тривають пошуки зниклого безвісти молодого чоловіка (ФОТО)
- У Львові люди підняли авто, щоб витягти дитину, на яку наїхала водійка
Найчитаніше за місяць
- На Львівщину прилетіла гірка звістка про загибель молодого воїна Владислава Тарнавського
- У Львові люди підняли авто, щоб витягти дитину, на яку наїхала водійка
- На війні загинув 23-річний Герой зі Львівщини
- Смертельна автокатастрофа на околиці Львова: рятувальники деблоковували жертв (ФОТО)
- Пішов у ліс і зник: чоловіка, якого розшукували на Львіщині, знайшли мертвим
Коментарі