Оголошення у лікарні Львова "Російською - з перекладачем" викликало неабиякий резонанс у мережі

У лікарні з'явилось оголошення щодо необхідності спілкуватися виключно державною мовою

джерело фото: Радіо Свобода

В одній із лікарень Львова з'явилось оголошення щодо необхідності спілкуватися в закладі виключно державною мовою. Про це у своєму Facebook повідомив журналіст Костянтин Андріюк. Відповідне фото він виклав на сторінці у соцмережі, пише УНІАН.

«У приміщенні лікарні спілкуються виключно державною (українською) мовою. У випадку необхідності вам звернутись до медичного персоналу мовою агресора приходьте, будь ласка, з перекладачем», - говориться у повідомленні.

Автори оголошення посилаються на статтю 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

фото: ФБ/Костянтин Андріюк

Об'ява викликала неабиякий резонанс у мережі. Користувачі умовно поділилися на два табори: одні виступили на підтримку керівництва медичного закладу, інші наполягають на праві вільно спілкуватися російською мовою у державних установах.

«Спекуляція на тему мови це тупенька справа для самої мови. Мові потрібна протекція як культурному надбанню, а не мовне гестапо», - зазначив користувач під ніком «Semkiev Sem».

«Чому Українці в Естонії не розмовляють естонською мовою, а говорять російською мовою? Може ви теж їм скажіть, що в Естонії естонська є державною мовою», - стверджує натомість «Tõnis Bittman».

У свою чергу користувач Стефан Машкевич проводить паралель із використанням державної мови в медичних закладах США.

Між тим користувач Сергій Пасюта посилається на статтю 33 того ж таки Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Деякі користувачі також нагадують про статтю 10 Конституції України. Там, зокрема, зазначається, що в Україні «гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України».

скриншот/ФБ

Читайте також: українська викладачка принципово заявила, що вже 35 років викладає мовою окупантів.

Назагал думки користувачів розділилися на «за» і «проти» необхідності користуватися у медичних закладах виключно державною мовою.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також