Окупанти готують авіаудар по собору Святої Софії в Києві, — УГКЦ

Блаженніший Святослав закликає агресора стриматися від цього найжахливішого акту вандалізму

Фото: Інформаційний ресурс УГКЦ

Надійшла інформація, що російські війська готують авіаудар по найголовнішій святині українського народу з часів Київської Русі — соборі Святої Софії в Києві. Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ у Римі.

«Врятувати Святу Софію. Поступила інформація, що російські війська готують авіаудар по найголовнішій святині українського народу з часів Київської Русі — соборі Святої Софії в Києві.

Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, звертається до всіх християн із закликом про молитву за духовну святиню слов’янських народів та закликає агресора стриматися від цього найжахливішого акту вандалізму. «Нехай Свята Софія — Премудрість Божа, врозумить тих, хто задумав вчинити цей злочин», — Блаженніший Святослав», — зазначається у повідомленні.

Термінове звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій  щодо можливості повітряної атаки на Софію Київську

Ми отримали дуже тривожну інформацію щодо можливості повітряної атаки на один з найбільш відомих символів України, духовну святиню — Софію Київську.

Перевірити її ми самостійно з очевидних причин не можемо. Однак ми бачимо варварські обстріли російськими військами житлових кварталів українських міст. Під час Другої Світової війни радянські диверсанти підірвали іншу святиню — Успенський собор Печерської Лаври. Не буде неймовірним вважати, що спотворений розум агресора здатен вчинити ще один подібний злочин.

Також абсолютно можливим є влучення російськими ракетами в Собор Святої Софії через технічні дефекти озброєння. Щодня ці ракети летять в бік Києва і кожна з них може якщо не спеціально, то через дефекти або помилки влучити у всесвітньо відомі святині.

Тому ми звертаємося до політичного керівництва Росії з вимогою негайно припинити ракетні обстріли!

Ми звертаємося до всіх представників міжнародної спільноти негайно використати всі можливі засоби впливу на керівництво Росії, щоби воно взагалі відмовилося від злочинних обстрілів українських міст, зокрема — Києва.

Ми ще раз категорично засуджуємо російську збройну агресію проти України та вимагаємо її негайного припинення.

Читайте також