Окупанти перетворюють захоплену Запорізьку АЕС на військову базу і використовують її як щит

Росіяни утримують на території станції понад 500 своїх військових, техніку й створюють навколо неї траншеї

Фото:інформативне

Російсько-окупаційні війська фактично перетворюють захоплену Запорізьку АЕС й, водночас, найбільшу в Європі атомну електростанцію у військову базу поблизу фронту і використовують її як щит.

Про це інформує видання «The Wall Street Journal», з посиланням на європейських та українських чиновників.

Зазначається, що позиції ЗСУ знаходяться за 3–4 км від АЕС на протилежному березі Дніпра, однак враховуючи небезпеку артилерійських боїв навколо дієвих ядерних реакторів, українські військові безсилі що-небудь зробити.

За даними «WSJ», у червні росіяни розгорнули на території об’єкта «Смерчі», «Гради», танки і бронетранспортери.

У той самий час, земля навколо станції порізана траншеями, а старші фахівці російської державної корпорації «Росатом» облаштували свою базу в охоронюваному бункері під АЕС.

«Схоже, що це одна з тактик росіян — взяти об’єкт критично важливої інфраструктури і використовувати його як щит», — говорить колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Ми не збираємося штурмувати станцію. Єдиний спосіб — оточити її, захопити прилеглі райони і вимагати від окупантів піти.

Журналісти «WSJ» поспілкувалися також зі співробітниками Запорізької АЕС та їх сім’ями.

Вони побоюються, що мілітаризація станції може призвести до нової аварії всього в 300 милях від Чорнобиля, місця найстрашнішої ядерної катастрофи в історії.

Нагадаємо, 30 червня, український «Енергоатом», який досі керує АЕС, повідомив, що російські війська загрожують осушити охолоджувальні басейни, щоб знайти зброю, яку, як вони підозрюють, сховали під водою бійці українського опору.