Окупанти знищили та пошкодили 353 об’єкти культурної спадщини України (ІНФОГРАФІКА)

Найбільших руйнувань зазнала Харківщина

Фото ілюстративне

Найбільших руйнувань через російські обстріли зазнала культурна спадщина Харківської області. Загалом, знищено чи пошкоджено 353 пам'ятки.

Про це повідомив  міністр культур та інформполітики Олександра Ткаченка у «Facebook»-сторінці

«Лише за минулі декілька днів рашисти влучили ракетою у нещодавно відреставрований Будинок культури в Лозовій на Харківщині, зруйнували школу на Донеччині, що допоміг відновити уряд Японії, зруйнували скит на честь ікони Божої Матері «всіх скорботних Радість» Святогірської лаври в Донецькій області… На жаль, фіксуємо руйнування майже щодня.

Маємо зафіксованих вже 353 епізоди проти нашої культурної спадщини.

Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини. По області зафіксовано — 94 епізоди, з них — 78 у місті Харкові та його околицях.

На Донеччині задокументовано — 72 злочини, з них 52 — у м. Маріуполі.

Про 65 епізодів відомо в Київській області, 37 — у Чернігівській, 24 — у Луганській, 26 — у Сумській, 8 — у Запорізькій, 6 — у Житомирській, по 5 — у м. Києві та Херсонській області. Також 4 — у Миколаївській, 3 — у Дніпропетровській, 2 — в Одеській, 1 — у Львівській областях.

Постійні обстріли, ракетні та бомбові удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 88 — місцевого значення та 7 — щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Вже зараз ми працюємо з міжнародними партнерами над планом відновлення нашого культурного спадку", — повідомив міністр.