Окупанти зруйнували храм на Миколаївщині, який пережив дві світові війни (ФОТО)
Найстаріші образи храму врятувати не вдалося
На Миколаївщині, у селі Киселівка, російські загарбники повністю зруйнували Храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.
Про це повідомляє «Суспільне», з посиланням на настоятеля парафії отця Олександра.
«Храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у селі Киселівка зруйновано російськими обстрілами. У будівлі відсутній дах, дощем та обсипаною штукатуркою знищено найстаріші ікони. Храм повністю зруйнований і відновити його неможливо», — повідомляє «Суспільне».
За інформацією отця Олександра, найстаріші образи храму врятувати не вдалося, але більшість ікон зберегли попри те, що від храму залишились декілька стін.
«Є кімнатка, в якій збереглися наші літургійні речі. Зокрема, чаша для «крові Господньої». Дізналися від нашої парафіянки, що вона там перед тим, як загорівся храм, сховала наші ікони, образи, які були в центральній частині. Більшість образів ми врятували, але основну частину понищили дощі, багато понищили польові миші», — зазначив отець Олександр.
Він запевняє, що відновити храм неможливо, і поки його не відбудують службу в Киселівці не проводитимуть.
Зазначається, що у грудні мало виповнитись 170 років від часу зведення храму. Він вцілів під час двох світових воєн і панування комуністичного режиму. Радянська влада перетворила церкву на склад, а потім на місце ремонту тракторів. У 1990 р. храм повернули вірянам, у 2013 році його освятив єпископ Броніслав Бернацький.
За час повномасштабної війни росії проти України селище Киселівка фактично повністю знищене, майже всі місцеві мешканці евакуювалися.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
Найчитаніше
- Гінкго білоба - чи справді «таблетки для пам’яті» працюють і кому вони можуть бути корисні
- У Львові трагічно загинули працівники
- Якою буде погода у Львові та області завтра, 16 травня
- З російського полону повернувся захисник зі Львівщини Андрій Гурський
- У Німеччині помер важкопоранений Герой зі Львівщини
Коментарі