Окупанти знову розстріляли українських полонених на Донеччині
Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом умисного вбивства військовополонених
Донецька обласна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом чергового воєнного злочину, скоєного російськими окупантами. Йдеться про умисне вбивство двох українських військовополонених, що підпадає під ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України – порушення законів та звичаїв війни, що спричинило загибель людей. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.
Згідно з оперативною інформацією, зранку 22 травня 2025 року російські війська здійснили штурм позицій Сил оборони неподалік селища Удачне Покровського району Донецької області. У цей момент на бойовому чергуванні перебували четверо українських захисників.
Під час наступу представники держави-агресора захопили у полон двох захисників, після чого розстріляли їх беззбройних у лісосмузі з автоматів.
Наразі доля ще двох українських оборонців, які також перебували на тій позиції, залишається невідомою.
Умисне вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин.
Наразі проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, направлені на встановлення всіх обставин події та причетних до скоєння вказаного злочину осіб.
Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
Буданов назвав умови повернення українців з-за кордону
На думку Буданова, саме економічна стабільність стане магнітом для повернення людей
на росії відкрито погрожують країнам Європи: опублікували список "законних цілей"
Міноборони РФ опублікувало адреси європейських підприємств, які нібито виробляють зброю для України, і почало лякати "наслідками"
Найкоментованіше
- В Україні за пісні російською мовою у кафе та ресторанах зможуть карати великим штрафом без попередження
- В Україні більше не існує «непридатних із виключенням із військового обліку»
- Суд відправив під варту без застави водія, через якого загинули троє дівчат на Львівщині
- Посадовець ТЦК на Львівщині фіктивно оформив знайомого на службу
- З Польщі до України екстрадовано 44-річного чоловіка
Коментарі