Омбудсмен відповів, чи можуть представники ТЦК затримувати громадян України на вулицях 

Так не має бути

Фото умовне

Представники Територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК та СП) не можуть затримувати громадян України на вулицях. Про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець сказав в інтерв’ю Суспільному

«Вони не можуть ходити по вулицях і фізично затримувати громадян України з застосуванням фізичної сили. Не можуть. Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні», – зазначив омбудсмен.

За словами Дмитра Лубінця, прикладом коректної поведінки ТЦК в умовах, коли в них є перелік осіб, які ухиляються від мобілізації, є дії ТЦК у Полтавській області, де військові звернулися до Національної поліції зі списками осіб, які мали б з’явитися до ТЦК, але не зробили цього.

«А якщо треба проводити так звані рейди, то до складу цієї групи обов'язково повинні бути долучені представники Національної поліції. Саме вони перевіряють документи. Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України в реєстрі військовозобов'язаних, чи немає», – пояснив Лубінець. Він зазначив, що саме співробітники Національної поліції «мають право зупиняти людей, перевіряти документи, приймати рішення, озвучувати якісь законні вимоги»

Раніше омбудсмен відреагував на скандальну ситуацію у Львові, стосовно жорсткого затримання Кирила Тарана представниками ТЦК та СП.

Тоді Дмитро Лубінець наголосив, що силові затримання призовників, побиття, погрози, залякування — це неприпустимо, так не має бути в нашому демократичному суспільстві

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також