Оприлюднили карту з точними координатами комплексів автофіксації порушень

avtomatychna-videofiksatsiya-porushen-pdr-kamery-na-dorogah
avtomatychna-videofiksatsiya-porushen-pdr-kamery-na-dorogah

В Україні активно впроваджують систему автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Ця система з 50 комплексів автофіксації (КАФ) уже частково працює на Київщині, та у деяких інших областях, зокрема і на Львівщині. "ZAXID.NET! вперше опублікував онлайн-мапу з точними координатами КАФів.

До кінця року планують на дорогах встановити ще 220 таких приладів

Місця, де встановлюють КАФи, визначає Укравтодор (на трасах державного значення) та органи місцевого самоврядування (на дорогах місцевого значення та в містах).

Наразі, «Укравтодор» визначив 41 місце для встановлення 58 таких комплексів із запланованих 220. 28 з них встановлять на Львівщині, один у Буську та два у Солонці уже працюють у тестовому режимі. Місцева влада місця для встановлення приладів автофіксації порушень ще не визначала.

Зазначимо, що зараз КАФи автоматично фіксують лише перевищення швидкості, проте до кінця року система почне фіксувати й інші порушення — приміром, проїзд на червоний сигнал світлофора, порушення правил зупинки чи стоянки, проїзд смугою для громадського транспорту, тротуарами, смугами зустрічного руху.Зазначимо, що  після фіксації порушення системою інформація надходить до центру обробки патрульної поліції, де розглядається поліцейським, який виносить постанову про штраф.

Паперову постанову із спеціальними елементами захисту надсилають власнику авто рекомендованим листом. Постанова набуває чинності як з моменту її отримання порушником, так і в разі відмови її отримувати.