Опустелювання півдня України внаслідок осушення Каховського водосховища

Водосховище раніше зберігало 94% води

Осушення Каховського водосховища після підриву окупантами дамби Каховської ГЕС може посилити тенденції аридизації (опустелювання) півдня України, що матиме вплив на глобальну продовольчу систему.

Про це інформує представник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України майора Владислав Дударь на брифінгу у Military Media Center.

Він говорить, що водосховище зберігало 94% води, яка живила 30 меліоративних систем Херсонської області, 74% меліоративних систем Запорізької та 30% - Дніпропетровської областей.

Незважаючи на те, що показники середнього рівня річних опадів на Херсонщині перевищують показники властиві пустелям тієї ж Іспанії (400 мм проти 200 мм), відсутність сталого водопостачання, яке забезпечувалось водосховищем, негативно впливатиме на екологію півдня, уточнив майор.

«У зв’язку з антропогенним характером екосистеми Херсонської області та з відсутністю ведення сільського господарства (осушення водосховища, - ред.) це впливатиме негативно», - наголосив Дудар.

 

Читайте також: На Львівщині затримали поляка, якій заявив, що везе в Україну хутро єнота для гуманітарних цілей (ФОТО)

 

З підтоплених районів вивезли майже 4 тис людей та сотні домашніх тварин. Під час рятувальної операції та евакуації окупанти неодноразово відкривали вогонь по людях.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб