У Львові оренду Порохової вежі визнали незаконною
Апеляційний суд підтвердив, що архітектурну пам’ятку передали спілці архітекторів без погодження Мінкульту та належних договорів охорони.
Західний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким визнано недійсним договір оренди Порохової вежі у центрі Львова. Прокурори Галицької окружної прокуратури довели, що об'єкт національного значення передали в користування з численними порушеннями, що загрожували його збереженню. Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури.
Під час перевірки з’ясувалося, що під час укладання договору не була визначена ринкова вартість вежі, що унеможливлювало адекватне страхування об'єкта. Крім того, не було підписано обов’язковий охоронний договір, а сама передача відбулася без згоди Міністерства культури. У позові прокуратура вимагала повернути будівлю її законному власнику — Львівській обласній раді.
Попри те, що Національна спілка архітекторів України намагалася оскаржити рішення про повернення нерухомості, апеляційна інстанція не підтримала їхню позицію. Тепер Порохова вежа має бути офіційно повернута на баланс облради.
varta1.com.ua: Новини
У п'ятницю Львів попрощається із воїнами Володимиром Яськівим і Василем Грубою
Чин похорону Володимира Яськіва і Василя Груби розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла
На Львівщині громаді відшкодували збитки через незаконну рубку дерев
Гроші до бюджету Турківської ТГ надійшли після втручання прокуратури через знищення майже трьох десятків ялиць та смерек
На Львівщині іноземець за тисячу доларів обіцяв посприяти у вирішенні питання з міграційною службою
Громадянин Азербайджану намагався незаконно продовжити посвідку на проживання для свого «клієнта». Тепер йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Найкоментованіше
- Львів'янка заробила 67 млн грн готівки на продажу монет (ФОТО)
- У Міносвіти виступають проти повної заборони російської мови в школах
- В Україні можуть ввести обмеження для тих, хто не виконує військовий обов’язок
- Мирні переговори між Україною і Росією зайшли в глухий кут, - Зеленський
- На Львівщині різко подорожчало пальне, а вартість літра дизелю за добу стрибнула на 2,7 грн
Найчитаніше
- У Дніпрі зафіксували масовий «спалах» ВІЛ-інфекції серед військовозобов’язаних чоловіків
- Львів'янка заробила 67 млн грн готівки на продажу монет (ФОТО)
- У Львівському районі трагічно загинули двоє людей
- Львів 4 березня попрощається з воїнами Олегом Головатюком, Петром Лисовцем, Ігорем Михалюньом та Богданом Качмариком
- У Львові сталася масштабна пожежа (ФОТО, ВІДЕО)
Коментарі