Освіта під час війни: у Львівській та низці інших областей, де це можливо, відновлено навчання дітей

Більшість шкіл Львівщини будуть працювати дистанційно

Фото ілюстративне

Від сьогодні, 14 березня, у Львівській області розпочнеться навчання у школах. Загалом у 8 областях України частково у громадах освітній процес розпочався, а частково продовжено канікули. У 4 областях, де безпекова ситуація не дозволяє, навчання призупинено. Про це повідомив міністр освіти й науки України Сергій Шкарлет.

Більшість шкіл Львівщини будуть працювати дистанційно. Очне навчання відбуватиметься у 54 освітніх закладах області. У декількох школах буде змішаний формат. 

«Для дітей, які не мають можливості відвідувати школу, Департамент освіти і науки Львівської ОВА спільно з Львівською політехнікою створили проєкт Дистанційна школа на платформі «Moodle»», — повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Наразі, до платформи долучився 1301 учень. Найбільше — з Харківської області — 57 %, з який 49 % зараз перебувають області. З Київської області до Дистанційної школи долучилося 21 % дітей. Крім того, близько 8 % школярів долучилося з-за кордону.

Отже, за інформацією Департаментів освіти і науки військових адміністрацій, навчання стартувало у 13 областях. Форма освітнього процесу залежить від безпекової ситуації у кожному регіоні, територіальній громаді окремо і вона обов’язково погоджена з військовою адміністрацією.

Для дистанційного навчання здобувачі освіти та вчителі можуть використовувати національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн (https://lms.e-school.net.ua/about)», на якій розміщено уроки з усіх шкільних предметів для учнів 5–11 класів, та вона є постійно доступною.

Важливо, що платформа ВШО є доступною за межами України і її використовують у понад 120 країнах світу. Тому діти з України, які тимчасово евакуйовані, можуть користуватися нею і продовжувати навчання відповідно до українських освітніх програм.

Крім того, Міністерство освіти і науки України спільно з компанією «Google Україна» створили Всеукраїнський онлайн розклад (https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad).

Також сьогодні стартував освітній проєкт «Навчання без меж» — спільний проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів «ПЛЮСПЛЮС», «Піксель» та «Суспільне», а також платформ онлайн-телебачення «MEGOGO», «Київстар ТБ», «1+1 video» та «sweet. tv».

Читайте також