Отримала глибокий опік: у Львові медики допомогли маленькій дівчинці (ФОТО)
На жаль це поширена травма, тому медики дають пораду як діяти в такій ситуації
![](/uploads/media/dd/d7/ddd79c46082b6f8d81e38661e9fd0e58_w960.jpg)
Маленька львів’янка облилась гарячим чаєм і отримала глибокий опік. Історію допомоги дитини розповіли Варта 1 у прес-службі лікарні
На жаль, як розповідають медики - це типова ситуація, від якої ніхто не застрахований. Головне, наголошують опікові хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова — не нашкодити і знати як правильно надати першу домедичну допомогу.
Маленьку пацієнтку звати Зоряна. Дівчинці — 7 рочків.
![](/uploads/media/98/3c/983c872b47a3b59e1e2d02e0ac71b86b_w960.jpg)
Місяць тому вона самостійно приготувала собі чай, але не втримала чашку з гарячим напоєм. Кип’яток потрапив на тильну сторону стоп і обпік дитині 2% поверхні тіла.
Спершу батьки обробили рану маззю, що було неправильно і могло поглибити опік. І лише потім все ж підставили рану під холодну воду. Як треба діяти у таких випадках розповідає опікова хірургиня та керівниця дитячого опікового блоку Лікарні Святого Миколая Леся Стрілка: «Використовувати при опіках вміст холодильника категорично заборонено. Сметана, креми, олії — все це лише поглиблює місце ураження. Найкращий вихід — холодна проточна вода на 10 хвилин і нурофен у віковій дозі дитини, аби зменшити біль». Зорянка отримала глибокий опік. Коли дівчинка тільки-но поступили до нашої дитячої лікарні — їй щокілька днів робили перевʼязки. Згодом — уже щотижня, адже рана почала загоюватися.
![](/uploads/media/53/80/53808639dyz0746128a52f896f1c5499_w960.jpg)
![](/uploads/media/dd/d7/ddd79c46082b6f8d81e38661e9fd0e58_w960.jpg)
Оскільки опік був глибоким, то пізніше на його місці утвориться рубці, що завдатимуть дитині дискомфорту фізичного та психологічного, оскільки це ще й косметичний дефект. Пізніше, коли утворяться рубці, наші спеціалісти почнуть проводити Зорянці лазерне шліфування.
Для довідки: Опіки — одна із найбільш частих та небезпечних дитячих травм. Щороку їх в Україні отримують близько 12 тисяч дітей. В більшості — це побутові травми. Але останні 2 роки додалася ще й значна кількість мінно-вибухових уражень, які супроводжуються опіками. А такі термічні травми — лікувати найскладніше.
Через відсутність належних умов та необхідного обладнання найважчих пацієнтів українські лікарі досі змушені відправляти за кордон. Ми ж прагнемо це змінити.
Хочемо лікувати українських дітей вдома — в Україні.
Наразі започаткована ініціатива з компанією “Київстар” та благодійною платформою добро.юей продовжуємо збирати на обладнання для дитячого опікового відділення Лікарні Святого Миколая.
Доєднатися до цієї благої справи може кожен небайдужий — за посиланням
Абоненти передплаченого зв’язку «Київстар» також мають змогу зробити разову пожертву на цей благодійний проєкт за допомогою SMS на номер 450025.
![](/uploads/media/b8/5e/b85ef696e48c141e3887c4cfe6993fe1_w640.jpg)
СБУ затримала посадовця Львівської міської ради: відомо прізвище
Відомо з власних джерел
![](/uploads/media/2b/e1/2be133f83e646f551997a26efea077af_w960.jpg)
Двоє 23-річних водіїв вчинили потужну ДТП у Львові (ВІДЕО, ФОТО)
На щастя всі живі
![](/uploads/media/37/ae/37ae77372cae32344f114d78188143a1_w960.jpg)
У Львові лікаря підозрюють в отриманні хабаря
Прізвище підозрюваного не оприлюднюють